Komiksový mikroskop: Amazing X-men

Další týden je za náma a já se vracím s Mikroskopem, který se tomu předchozímu zase tolik nevzdaluje. Zůstáváme totiž u Marvelu a opět se budeme věnovat týmovce. A aby toho nebylo málo, tak půjde opět o novou “X” sérii. Představuji vám Amazing X-men.

Amazing X-men

O čem to je?

Počátek musíme hledat během mutantské události Second Comming, během které se stala obrovská tragédie, kterou obrečel nejeden comicsovej fanda. Kurt Wagner aka Nightcrawler zemřel hrdinskou smrtí, kdy zachránil Rogue před Bastionem. Vzhledem k tomu, že žil řádný a zbožný život, tak si vysloužil místo v Nebi (a máte to, katolíci; mutanti můžou do nebe!).

Mír a klid mu ovšem nevydrží dlouho, protože Ráj napadne Azazel, který se rozhodne ovládnout posmrtné říše se svou pekelnou pirátskou posádkou.

Nightcrawlerovi se podaří kontaktovat Školu Jean Grayové pomocí malých modrých bytostí, kterým se říká Bamfové (BAMF je zvuk, který vydává Nightcrawler, když se teleportuje) a dostat několik X-menů do záhrobí, aby mu pomohli bojovat s hrozbou, kterou Azazel představuje.

Kdo nám Amazing X-Men přináší?

Autorem téhle série je můj nejoblíbenější marvelovský autor Jason Aaron. Ještě jsem od něj nečetl jediný comics, který by nebyl nabušený dobrými nápady a nedokázal mě plně zaujmout. Amazing X-Men není výjimkou. Souboj mezi otcem a synem (Azazel a Nightcrawler, kdyby někdo nevěděl) v zásvětí je plný úžasných charakterů, kterým podle mě kraluje osmiruký Billy Kid.

Samotná bitva se pak vede ve formě pirátských bitev, soubojů šavlemi, zamrznutí pekla, spálení pekla a dalších a dalších bombastických momentů a nemá nejmenší chybičku na kráse. Venku jsou již čtyři čísla z pěti úvodního příběhu s názvem Quest for Nightcrawler a já doufám, že Jason Aaron u této série zůstane i po tomto story arcu.

Kreslířem je starý comicsový harcovník Ed McGuiness, který kreslil desítky sérií a stovky čísel pro Marvel i DC Comics. Jeho styl je lehce čitelný v akci i mimo ni a zároveň dodává dostatečně nadnesenou atmosféru, kterou skvěle doplňuje scénář. Příjemným detailem je, že když se dostane ke kreslení flashbacků, tak se podoba postav změní dle doby, kdy se zhruba daná scéna mohla odehrávat, čímž potěší nejednoho fanouška.

Kdo všechno do Amazing X-Men patří?

Už jsme řekli, že jde o týmovku, a tak se sluší zmínit, kdo všechno tenhle superhrdinský tým tvoří. Kromě výše uvedeného Nighcrawlera jsou tu i jiné známé tváře. Dr. Hank McCoy aka Beast, Ice Man, Wolverine a Storm nejsou žádný nýmandi a sami o sobě tvoří sílu, se kterou je třeba počítat. A aby toho nebylo málo, tak je tu Northstar a nejnovější členka X-menů jako takových a také učitelského sboru školy Jean Grayové, Firestar.

Verdikt?

Amazing X-men je naprosto kulervoucí záležitost, která frčí od začátku do konce, a musím říct, že jde o jednu z nejlepších X sérií, kterou sem kdy četl. Myslím, že víc slov není třeba.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď