Komiksový mikroskop: Army of Darkness Vs. Hack-Slash

Comicsové vydavatelství Dynamite má ve svém portfoliu obrovské množství titulů. Některé dokonce vyšly i u nás; Ennisova Banda a Bitevní pole nebo například ještě čerstvý Darebák Franka Millera. Takže ani našinec není totálně mimo mísu. No a o tomhle vydavatelství je celkem známo, že má rádo crossovery mezi vydavatelstvími. A jedním z takových crossoverů je i Army of Darkness Vs. Hack-Slash.

Army of Darkness

**Začátek je jakési takési uvedení v restauraci, kde je slečna Hacková se svou přítelkyní. Probírají věci, které vám nic neřeknou, pokud nemáte načtenou sérii Hack-Slash a které nejsou pro příběh nijak důležité. Tahle scéna je tam vlastně jen proto, aby nám mohla ukázat slečny s comicsovou postavou (aka oblý zadek, vosí pas a poprsí takové, že by se mezi ně schoval bez problémů Bilbo Pytlík) ve velice těsných šatech, což je vidět především tehdy, když k nám stojí slečny zády. Přesunou se domů, kde už se objeví postava, na kterou všichni čekáme.

Ash! Celým jménem Ashley J. Williams. Největší hrdina současnosti i minulosti. Pán motorové pily a železné ruky! Zkrátka a jednoduše hlavní hrdina původní filmové série Evil Dead. Jak už to tak v prvních číslech crossoverů bývá, tak oba hlavní hrdinové se musí poprat proto, aby se usmířili, představili a vrhli se společně do boje proti zlu. V tomto comicsu je zlem samotný Necronomicon Ex Mortis, volně přeloženo jako Kniha Mrtvých. Kdo viděl filmy, tak ví, o co jde. A kdo ne, ten nám musí (umřít) věřit, že každá stránka tohohle pekelnýho grimoáru je dávka čistýho zla. No a někdo ve městě právě tyhle stránky prodává.

Tenhle comics je přesně ten druh čtení, u kterého musíte vědět, do čeho jdete. Tohle není Maus. Tohle není Persepolis a už vůbec to není Blacksad. Tohle je čirá jízda plná krve, násilí, démonů, krve, motorový pily!!!! A jetě tuny další zábavy. A krve. Na závěr bych vám jen dal menší doporučení. Zatímco bez čtení Hack – Slash se celkem obstojně budete orientovat, tak bez znalosti Evil Dead budete velmi tápat. Takže s chutí do toho přátelé!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

  1. “oblý zadek, vosí pas a poprsí takové, že by se mezi ně schoval bez problémů Bilbo Pytlík”

    I´m in!

Zveřejnit odpověď