RPGčka let devadesátých ztratila jen na ceně, jsou zdarma

V devadesátých letech minulého století vznikl neuvěřitelný počet kvalitních her na hrdiny, které snad ani za jeden život nejde dohrát. My jsme pro vás vybrali tři, které jsou nejen úplně zdarma, ale také se od sebe odlišují, jak je to jen možné.

Začneme českým dungeonem, pokračovat budeme přes první díl legendární série od Bethesdy a skončíme u jednoho z největších dobrodružství na pomezí fantasy a sci-fi, které bylo kdy vytvořeno. Nejen tyto tři pecky si můžete stáhnout na adrese http://mujsoubor.cz/stare-rpg-hry.

Brány Skeldalu

Česká republika je sídlem kvalitních herních vývojářů, ale že by se u nás urodilo větší množství dobrých her na hrdiny, to zase ne. Světlou výjimkou jsou Brány Skeldalu, které poměrně věrně kopírují oblíbené dungeony a zaujmou skvělou kreslenou grafikou a samozřejmě i tím, že jsou kompletně v češtině. Jde o klasický krokovací dungeon, ve kterém má hráč, ovládající až šestici postav, za úkol zničit pětici zlých mágů, kteří na svět přivádějí démony a jinou verbež.

Brány Skeldalu jsou ke stažení ZDE

TES: Arena

Po vydání The Elder Scrolls: Arena se zdálo, že to bude pro Bethesdu velký trapas a konec na herní scéně. Tolik bugů svět neviděl a hardwarová náročnost byla opravdu extrémní. Jak šel ale čas, hráči si k Areně našli cestu. Jestli vás zajímá, jak moc se liší od moderních dílů (Morrowind, Oblivion a Skyrim), tak skoro vůbec. Taky se probudíte v žaláři, taky si můžete vybrat povolání odpověďmi na otázky, taky budete zachraňovat Tamriel. Arena však jednou věcí přeci jenom vyniká. Velikost herního světa je totiž vpravdě enormní, hlavně tedy kvůli tomu, že města i dungeony jsou náhodně generovány.

The Elder Scrolls: Arena je ke stažení ZDE

Albion

RPG hra Albion stojí na pomezí. Ať už mezi 2D a 3D hrou, fantasy a sci-fi nebo obyčejnou hrou a dokonalostí. Kvality Albionu jsou porovnatelné jen s těmi nejlepšími a nejslavnějšími hrami v žánru, jako je Planetscape Torment, nebo Baldurs Gate. Albion je však jiný, úplně. Je hodně ukecaný, ale neotravuje tím, přepíná mezi 2D a 3D pohledem, ale oba jsou stejně krásné a propracované, přináší příběh nutící k zamyšlení i bezbřehou zábavu. Herní doba je však tak dlouhá, jak už to tak u starších RPG her bylo, že si na ni budete muset vyhradit celé prázdniny, nebo třeba dlouhé zimní večery. Každopádně nepůjde o čas promarněný.

Albion je ke stažení ZDE

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď