Viktorka a vesmírná dobrodružství: Chytré bublinky pro malé hvězdoplavce

Komiks Viktorka a vesmírná dobrodružství vycházel v časopise Čtyřlístek mezi lety 2004 až 2010, ale díky péči nakladatelství Portál jsme se letos dočkali „sebraných spisů“ vesmírných eskapád této modrovlasé holky a jejích veselých kamarádů.

viktorka Viktorka se jako studentka galaktické školy a oboru výzkumnictví do samotného školního ústavu skoro nepodívá – úkoly jsou jí tlumočeny vyučujícími na dálku a ona pak posílá zprávy o tom, jak uspěla. Už v tomto postupu se nezapře dlouholetá snaha autorů Kláry a Honzy Smolíkových o právě na míru nastavený a interaktivní způsob výuky.

Viktorka, ale i navigátor Fláj a pilot Žabža jsou individuality, kterým jejich dobrodružství vždy přinese něco nového, i když se to netýká přímo jejich prioritních cílů a tužeb. Zatímco Viktorka je komunikativní, empatická, sociální dívka, Žabža je knihomol, introvert a vynikající pilot. Fláj zase nesobecký milovník adrenalinových sportů. Nejsou bez chybičky, občas na ně dojde lenost, pohodlnost, záchvat hloupých nápadů nebo vysloveně nechtěně způsobený průšvih. Ale od toho jsou tři, aby se vzájemně podpořili, vynadali si, odpustili nebo se zachránili před nebezpečím. Autoři tak nenásilnou a chytrou formou, která ale mimochodem obsahuje i pár vtipných štulců pro dospěláky, prezentují základní věci lidského konání, které jsou aktualizované k současným problémům – například podvodníkům, zlodějům nebo věcem zdarma, které nakonec vůbec zdarma nejsou.

Viktorka ani její tři kamarádi se nebojí bránit, stát za nevinnými anebo přiznat vlastní chyby. I když to pro ně není příjemné, budovat si přirozenou sebekritiku, sebeúctu a vnímavost ke svému okolí. Co víc si od ideálního komiksu pro děti přát? Pobaví, poučí a přeci jen dítku do hlavičky vpraví nějaké to poselství. Tady to prostě funguje na výbornou. Připočtěme si k tomu jednoduchou, příjemnou barevnou kresbu, vtipné rekvizity a máme tu komiks, který bude pro děti na přelomu prvního a druhého stupně s dobrodružnou povahou a bezbřehou fantazií doslova posvátnou knihou.

90 %
  • Klára Smolíková, Honza Smolík: Viktorka a vesmírná dobrodružství
  • Obálka: Honza Smolík
  • Portál, 2014
  • 240 stran, 349 Kč
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

9 komentářů

  1. Mám doma a vydržel jsem to poslouchat 10 min. a i to bylo moc.

  2. Oprava a omluva identický obal(kinha/CD) s Tomáš Končinský – Velká galaktická dobrodružství kapitána Mokošábra

  3. Opravdu? AudioCD úplně jiného příběhu má identický obal s Viktorkou? To je podle mě celkem natvrdo porušení autorských práv, ne? Pochybuju, že by to autoři prodali k podobnému užití.

  4. Kim: ano, “někdo to jen použil” je porušení autorských práv:)

  5. Little Giant petal, the flowers in total swing this summer time. “Gucci replica online”:http://www.ukhandbagsblog.com/ and Dolce Gabana, and only a number of designers who brought him flowers in spring / summer 2011 collections. Occasionally it’s effortless to jump on the moving train the trend, the trick is to make the occupation of “gucci replica”:http://www.maziemlak.com/ the tendency of his person style. The foothills of the maxi-line dresses, the bridges, which are inevitably located in any type whatsoever.Handbags certainly have a valuable objective and that is the reason that they have been created for in the very first spot. Nevertheless, with the passage of time handbags have become as crucial an accessory such as jewelry or may be diamonds that reflect large standards and higher high quality. So if you are wearing an costly handbag, it will communicate of itself and bucks spent in “replica Gucci”:http://www.bodrumdugunorganizasyon.com/sitemap.html getting that luxury. Handbags come in leather assortment primarily. The leather is mainly complemented by cloth and other material to give it various variations and shapes. The most high-priced are produced with snake skin as effectively and individuals with real leather are also priced really large. Of course, if you “swiss fake watches”:http://www.fakeswisswatches.com are talking of brand names, then there is no restrict. Women can invest an total fortune on a distinct branded handbag if they want to.The greater “Hermes replica handbags”:http://www.cedricleborgne.com/wp-signup.html are for the female who has a good deal going on. These bags also come in a great variety of colours, designs, and fabrics. Most have adjustable straps and provide an assortment of closure like zippers, snaps, and flaps. Also, these bags typically offer many smaller compartments with separate closures to support organize all you have going on. This tends to make it simpler to find what you are looking for.

Zveřejnit odpověď