My Little Pony aneb cesta na Měsíc a zase zpátky

Nerozlučná parta poníků přichází s dalším dobrodružstvím – a tentokrát mají duhově zbarvené kobylky a jeden malý drak namířeno až na daleký Měsíc, kde se ukrývá zlo ohrožující jejich říši a její vládkyni. Zvítězí síla přátelství nad pokušením a strachem?

My Little Pony jsou celosvětovým fenoménem, a to nejen mezi dětmi. V rámci kolekce Crew Kids již podruhé můžete v příběhu nazvaném Měsíční mise nahlédnout do magické říše zvané Equestria a spolu s hlavními hrdinkami prožít epické, barevné (i když tentokrát ne tolik jako jindy) a ztřeštěné dobrodružství.

Na samém počátku sešitu najdete krátké medailonky hlavních postav příběhu. Příjemně barevné obrázky s podobiznami poníků (a dráčka, na toho nezapomínejme!) jsou doplněny stručnou charakteristikou vyobrazené postavy. Jediný drobný zádrhel je ve fontu – mladší čtenáři mohou mít trochu problém při jeho čtení. Na obranu vydavatele je třeba říct, že s fontem asi těžko něco udělá, a navíc se jedná pouze o jednu dvoustránku – v příběhu samotném už je vše v naprostém pořádku.

A pak už hurá do Ponyville. Opět se setkáme se starými známými v plné síle. Hlavním problémem tentokrát budou skryté strachy a zlo z minulosti. Nastala totiž správná konstelace hvězd, díky které se probouzí temnota a ohrožuje Ponyville a jeho obyvatele. Parta poníkovských přátel se bude muset vydat na Měsíc, přímo do srdce temnoty, a čelit svému strachu. Žádné rakety a skafandry, s tím si naši poníci hlavu nelámou; někteří to zvládnou pěkně na vlastních křídlech, zbytek pak po laně!

Příběh Měsíční mise jede v obvyklých kolejích podobných dobrodružství: objeví se problém a hlavní postavy se ho vydají řešit. Postupem času se dostanou do problémů a na závěr přijde happyend a nějaké pozitivní poselství. S nadsázkou se dá říci: znáte jeden příběh, znáte jich většinu. Jenže tyhle jistoty jsou pro cílovou skupinu „mlaďasů“ důležité, takže je vlastně fajn, že scénáristka Heather Nuhferová nic objevného nevymýšlí.

V případě Měsíční mise se jedná o temná tajemství z minulosti, a ukáže se, že síla přátelství a láska dokáží zahnat veškeré pochyby a přemoci „vnitřní“ (v tomto případě samozřejmě vizualizovanou ve formě mlhy, je to přece jen příběh pro děti) temnotu. S tím souvisí specifikum tohoto sešitu: díky přívalům temnoty tentokrát není barviček tolik, kolik jste možná zvyklí, a jeden z poníků nabude opravdu nečekané podoby.

Ani druhý poníkovský příběh však zásadně nevybočuje ze čtenářových očekávání. Kresba je příjemně barevná a oku lahodící, žádné experimenty s panely se nekonají. Příběh má sice vážný podtón, ale je proložen spoustou „roztomilých pitomostí“ zejména v podání ujeté Pinkie Pie. Ději a hlavní zápletce není nikterak těžké porozumět; poselství o síle přátelství je poučné a nenásilně, leč důrazně, promlouvá k mladším ročníkům, kterým je tento sešit primárně určen. Zkrátka – tady je svět ještě v pořádku!

Na závěr sešitu dostanete ještě bonus v podobě pár celostránkových tematických kreseb  od dalších talentovaných kreslířů i samotné Amy Mebbersonové, dvorní kreslířky tohoto sešitu.

My Little Pony zkrátka spadají do té kategorie guilty pleasure, která dospělé z podstaty fascinuje a pobaví pubertálními vtípky a mladší čtenáře osloví laskavým příběhem o síle přátelství. Bavit se budou všichni – poníkovské skopičiny jsou totiž ideálním rodinným čtením.

My Little Pony: Měsíční mise

Scénář: Heather Nuhferová

Kresba: Amy Mebbersonová

Vydala: Crew 2019

Překlad: Kateřina Tichá

Počet stran: 104

Cena: 229 Kč

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď