Mýty 10: Dobrý princ

Král se vrací. A v desáté knize skvělé série Mýty dokáže silám zlovolného Císařství, že jeho nárok je právoplatný a neochvějný.

Mýty 10 - Dobrý princNapětí mezi Nepřítelem a Mýtovem pomalu ale jistě houstne a otevřený konflikt se zdá býti prakticky za dveřmi. Přesto nás však čeká jedna „mezizastávka“ v příběhu, drobné odběhnutí z hlavního děje, které však podstoupíte s chutí. Mno, drobné, jde o odběhnutí na ploše deseti sešitů a dvou set čtyřiceti stran. Ale pořád platí to s chutí.

Jak už to ve Willinghamově sérii bývá, autorova (a s ním i čtenářova) pozornost se mezi hlavními postavami přelévá a tentokrát řada došla na Mucholapa, bývalého uklízeče v Mýtově. Nebo chcete-li – krále Ambrože.

Ten konečně pochopil svůj úděl a chopil se ho se vší silou a odvahou, která je k jeho splnění potřeba. Skrze místa, do kterých se podíváme vůbec poprvé, naverbuje svou neporazitelnou armádu a vytvoří si vlastní království přímo v srdci Císařství. Nikoliv jako strategický bod pro výjezd do dalšího boje, ale jako ostrov míru pro všechny ty pohádkové bytosti, které se konfliktu mezi Nepřítelem a Mýtovem nechtějí účastnit, a přitom jím trpí dost možná nejvíce. Šachovnice tak dostala nejen nové prímové figurky, ale i třetího hráče.

Bill Willingham zase a znovu dokazuje, že je vynikajícím vypravěčem. Cit, s jakým v desátých Mýtech spojuje epiku (Ambrožův kus slávy totiž není ničím jiným než čistokrevnou epikou schopnou se poměřovat s těmi nejslavnějšími legendami) s komorními příběhy, v jejichž hlavních rolích vystupují ty na pohled drobné a obyčejné postavy, kterým tolik fandíme. Neopomíjí ani na práci s humorem či emocemi a hlavně s tím, co dělá Mýty tak oblíbenými – tím myticko-pohádkovým kouzelnem a příběhy, které známe od dětství.

myty-10-dobry-princ-in2I díky tomu jsou pro nás Mýty vždy něčím novým – a přitom vyvolávají pocit, že jsme v prostředí a příběhu důvěrně známém.

A teď už se pomalu může začít válka.

Mýty znovu s absolutním přehledem dokázaly, že patří mezi to vůbec nejlepší, co u nás vychází.

Mýty 10: Dobrý princ
Bill Willingham, Mark Buckingham
Vydal: Crew, 216
Překlad: Ľudovít Plata
Počet stran: 240
Cena: 599 Kč

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď

Mýty 10 – Dobrý princ

V hlavní roli: Mucholap. Tenhle nenápadný a obyčejný chlapík se dozvídá více o své minulosti… která rozhodně nebyla obyčejná. A v tu samou chvíli rozjíždí Nepřítel plán, jak své protivníky zničit jednou provždy. Jakou……

V hlavní roli: Mucholap. Tenhle nenápadný a obyčejný chlapík se dozvídá více o své minulosti… která rozhodně nebyla obyčejná. A v tu samou chvíli rozjíždí Nepřítel plán, jak své protivníky zničit jednou provždy. Jakou má vůbec nenápadný Mucholap šanci zastavit smrtícího soupeře?

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď