Pokémon: Red a Blue 2 – Mewtwo, Rakeťáci a další staří známí

Kapesní potvůrky jsou zpět! Po celosvětově úspěšné sérii videoher a neméně populárním televizním seriálu se k tuzemskému čtenáři dostává manga zpracování dnes již legendárních Pokémonů. Japonský komiks Pokémon: Red a Blue, jehož autoři Hidenori Kusaka a Mato mistrně přenesli všemi oblíbené potvůrky z audiovizuálních médií do již zmíněného papírového, se díky Nakladatelství CREW přednedávnem dočkal již druhého česky vydaného svazku.

Stejně jako v prvním díle se i zde setkáváme s protagonistou Redem, jenž se v duchu drtivé většiny shoenen typu mangy vydává na dlouhou cestu za úspěchem, na níž posléze potkává nemálo vedlejších postav, z nichž se stávají jak společníci, tak nepřátelé. V přítomné knize se přirozeně nezapomíná ani na staré známé Rakeťáky, znesnadňující chlapcův život jak je to jen možné. Je však třeba poznamenat, že zatímco v animovaném seriálu jsou Rakeťáci duem padouchů (plus pokémon Meow), v komiksu se jedná o zločineckou organizaci, čítající desítky členů, a připomínající spíše „Red Ribbon Army“ z proslulé série Dragon Ball od Akiry Toriyamy. Jejich hlavním cílem je zde stvoření perfektního Pokémona, zvaného Mewtwo, čehož se snaží dosáhnout pomocí nekalého genetického inženýrství. Aby však bylo učiněno zadost i starým dobrým „Pokémoním“ soubojům, Redovi kapesní přátelé svedou nejednu bitvu, z níž jako obvykle vyjdou silnější a zkušenější (a někteří dokonce „vylepšeni“ o vývojový stupeň).

Na přítomný komiks je přitom nutno nahlížet jako na přímé pokračování svazku prvního, takže je více než vhodné, aby byl případný čtenář s předchůdcem dobře obeznámen. Na úvodních stranách je sice děj stručně shrnut a hlavní hrdinové i záporáci pečlivě představeni, ale pravdou stále zůstává, že návrat přátel jako jsou Misty nebo Blue potěší spíše toho, kdo se s nimi setkal o něco blíže než jen přes stručný popis.

Pokračování dobrodružství Reda a Pokémonů rovněž nezaostává za prvním dílem co se týče atmosféry a vizuálního zpracování. Vyprávění i kresba jsou o něco málo drsnější a temnější, než tomu bylo v animovaném seriálu, nicméně to v žádném případě neznamená, že by si vedle dospělých čtenářů přítomnou mangu nemohly užít i děti – příběh i souboje jsou sice surovější a komplexnější, ale pořád se nejedná o mangu typu, řekněme, Berserka.

Sečteno a podtrženo, stejně jako první díl, i Pokémon: Red a Blue 2 potěší jak dlouholeté fanoušky kapesních monster, tak ty, kteří se s nimi zde setkávají poprvé, a to jak děti, tak dospělé. Nechť si však žádný případný čtenář nezapomene nejprve přečíst Pokémon: Red a Blue 1.

Název: Pokémon – Red a Blue 2

Autor: Hidenori Kusaka, Mato

Překlad: Matyáš Anton

Vydavatel: CREW, 2020

Počet stran: 216

Vazba: brožovaná

Doporučená cena: 229 Kč

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď