Sběrači duší čelí zradě

Jubilejní dvacátý svazek mangy Bleach odhaluje pavučinu intrik…

Bleach 20

Ičigo Kurosaki si prošel už pěknou řádkou soubojů a potkal během svého dobrodružství desítky postav. Naposledy čelil svému doposud nejsilnějšímu nepříteli a zároveň bratrovi dívky, kterou se paradoxně snažil zachránit. Mohlo by se tak zdát, že po slavnostní výhře bude vše růžové jako jistý seriál televize Nova. Ale ouha. Všichni totiž musí čelit pravdě, která vše obrátí vzhůru nohama. Zrádcové jsou zkrátka nevypočitatelní a umí kopnout do žaludku.

Je pravdou, že po tolika adrenalinových dílech, jaké má Bleach za sebou, je poslední svazek lehce polovičatý. Ovšem to je dáno dějovým vyvrcholením a potřebným rozplétáním intrik, které v Soul Society zakořenil doposud skrytý nepřítel. I tak ale Tite Kubo dokáže pracovat s atmosférou a tempem, které sází především na pomalu stupňující odhalení totožnosti člověka, který všem vrazil kudlu do zad. A i přesto, že malinké drobínky náznaků byly v posledních dílech znatelné, určitě vás překvapí minimálně přítomnost dalších kompliců a vlastně i celé vyústění, které místo uspokojivého uzavření přináší výkop do dalšího, ještě masivnějšího děje. Jo, kdo má Bleach načten, ten ví, že tohle byla opravdu jen rozehřívačka před hlavním chodem. Ale tak to u dlouhotrvajících manga sérií prostě bývá.

Výhodou je, že se většina postav shromáždí na jednom místě a vedlejší linky několika z nich se tak spojí do jedné hlavní. Přestává tak lehce vadit dějová rozházenost a čtenář se tak může soustředit jen na to nejpodstatnější. A jelikož se objeví pár charakterů, dostanou také každý trochu prostoru, což opět potěší, neboť sympatických postav je v Bleachi opravu požehnaně. A i když se nejedná o žádné plnohodnotné souboje, jsou to potyčky, které neurazí a hlavně namlsají svou elegancí a zábavností. Poslední kapitoly pak uzavírají jednu velkou kapitolu a zanechávají za sebou spoustu otázek. Důležité však je, že budete chtít vědět, co nastane příště.

Zas a opět musím pochválit kresbu, která se prostě neokouká a vždy dělá radost. Perfektní stínování, bravurní práce s jemnou linkou a smysl pro detail jsou viditelné na každé straně. Postavy mají správnou anatomii, vypadají stylově hrozivě a akční sekvence jsou bonbónkem na závěr. K tomu si připočítejte pohodlné rozmístění panelů, přehlednost a je zřejmé, že Tite Kubo stále drží z česky vydávaných mang jednu z nejvyšších pozic, co se týče kresby samotné. Fakt paráda.

Ano, tempo rapidně ubralo na rychlosti a konec svazku nastolil spíše více otázek než odpovědí, přesto Bleach neselhal a předvedl další zábavnou jízdu. Běžte do toho!

Tite Kubo: Bleach 20
Překlad: Anna Křivánková
Vydal: Crew, 2016
Počet stran: 224
Cena: 189 Kč

Hodnocení: 80%

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď