Spider-Man a Venom: Trable na druhou, zábava na druhou

Spider-Man a Venom jako spolubydlící? A vlastně – proč ne? Tahle kniha je totiž praštěná jízda, ve které je možné snad naprosto všechno! Spolubydlením těchhle dvou to teprve začíná, takže se můžete těšit na pořádné dobrodružství, velké problémy a XXL porci zábavy.

Pokud bychom měli komiksovou knihu Spider-Man a Venom: Trable na druhou charakterizovat několika slovy, pak by mezi nimi určitě nechyběly výrazy zábavný a ulítlý. Tenhle titul má totiž úžasný tah na branku, a mladší čtenáři, kterým je toto svižné dobrodružství určeno primárně, ho zhltnou na jeden zátah (opravdu, vyzkoušeno na dvou vzorcích!).

Těžký život Spider-Mana

Spider-Man je známý slušňák, a tak mu soužití s Venomem leze dost na nervy. Tenhle černý symbiont je totiž jeho pravým opakem, takže mu slupne večeři, nemyje po sobě nádobí a navrch ještě během cesty do svého pokoje vydávajícího nelibé pachy zašlape podlahu. O neplacení nájmu ani nemluvě! Takového spolubydlícího zkrátka nechcete.

A když se Spidey nedívá, ukradne mu i… celé tělo. Ano, hlavní zápletka spočívá v tom, že si hodný a zlý hrdina vymění těla, aby se Venom „v převleku“ mohl zúčastnit televizní soutěže s lákavou výhrou.

Jak bylo řečeno, je tohle dílko ze sérií CREW Kids a Můj první komiks určeno primárně mladším čtenářům; v tomhle případě už těm nejmladším, kteří si písmena u bublin zvládnou přelouskat sami. Doporučený věk od sedmi let je naprosto v pořádku – příběh je jednoduchý a lineární, ale nikoliv přehnaně triviální. Spidey s Venomem se dost vyblbnou, takže stránky jsou plné honiček, rvaček, vtípků a bláznivých nápadů. Objeví se také například Green Goblin nebo Dr. Octopus, kteří odmítnou chápat, že Venom není Venom…

Být stále mlád

Inu, vypadá to jako ryzí věc pro začínající komiksáky. Upjatý dospělý bude nejspíš vysvětlovat, že tyhle ikony Marvelu spolu ve skutečnosti nevychází a jsou protiklady, ale nakonec nejspíš kouzlu příběhu propadne stejně jako jeho ratolest. On je totiž opravdu zábavný, něco jako Tom a Jerry. Nic rafinovaného, prostě prvoplánové fórky, bláznivé situace a bitky. A leckoho možná napadne, že tohle by mohla být dobrá zábava i v rozpohybované (animovaně-filmové) podobě.

I kresba je jasně „dětská“ – Spider-Man má obrovskou dětskou hlavu a nehraje svaly, Venom je místy až roztomilý… Ale kvalita kresby je regulérní přípravou na „velké“ komiksy. Detailů je spousta, nic není odfláknuté, figurální kresba sedí – pokud pomineme stylizaci, pak není kresbě vlastně co vytknout. I dynamika akce je vystižena velice dobře, což je vzhledem k tomu, že nějaká akce se v panelech koná v podstatě nonstop, velmi dobrá vizitka. Jásavé barvičky jsou samozřejmostí.

Spider-Man a Venom: Trable na druhou jsou bez přehánění knihou, kterou si vaši malí milovníci superhrdinů i superpadouchů zamilují! Není to žádná převratná pecka, ale sázka na jednoduchost a přímost se v tomhle případě vyplatila. Mariko Tamakiová je zkušená scénáristka komiksů pro mladé a příběh Spideyho a Venoma se jí podařil na výbornou!

Spider-Man a Venom: Trable na druhou

Scénář: Mariko Tamakiová

Kresba: Gurihiru

Překlad: Jiří Pavlovský

Vydala: Crew, 2021

Počet stran: 92

Vazba: vázaná

Cena: 199 Kč

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď