Usagi Yojimbo: Senso

To se takhle jednoho krásného dne setkaly dvě legendy dvou žánrů a daly si náležitě přes hubu. Vítězem je přitom čtenář, což se, upřímně, zase tak často nestává.

senso2Podtitul nejnovějšího u nás vydaného komiksu s oblíbeným králičím samurajem Usagim je Senso, což je japonský výraz pro slovo válka. A to ne jen tak ledajaká. Ušákův tvůrce, scénárista a kreslíř v jedné božské osobě Stan Sakai totiž dlouhá léta miluje jeden z nejklasičtějších příběhů, který patří mezi základní kameny žánru science fiction – Válku světů od H.G. Wellse.

Od lásce k přání a od přání k myšlence to není tak daleko, jak by se mohlo zdát. Sakaie tak napadlo svůj svět s tím Wellsovým trochu zcrossoverovat – co kdyby si Marťané ve svých kovových monstrech testovali Zemi o pár století dříve? A třeba v Japonsku? Příběh, odehrávající se v Usagiho budoucnosti (a zároveň v minulosti Vesmírného Usagiho, který hrdinné skutky svého předka v boji proti Marťanům vypráví – čímž tak kniha dělá skvělé pojítko mezi hlavní linií a tímhle vedlejším příběhem) tak má jasně definované takřka všechno – máme mimozemšťany ve svých velkých strojích, máme samuraje. Kdo vyhraje?

Čeká nás kolosální, over the top dobrodružství. Katany versus vetřelci. Předchůdci tanků versus technologie schopná pobít armádu v řádech sekund. Na scénu se kromě králíka vrací i několik dalších postav série. A ne každý dokáže bitvu s emzáky a jejich technikou přežít ve zdraví, bohužel. Někdy prostě jen šermířský talent od boha nemůže postačit.

senso-in2Na první pohled chápu, proč si chtěl Sakai tenhle komiks napsat. A hlavně nakreslit. Boj Usagiho a jeho přátel s Marťany je jako z japonského anime – samurajové, ohromné stroje, chapadla. Spousta akce a dynamiky, emoce. Bitky jako z Pacific Rimu. Zkrátka splněný fanouškovský sen.

Přesto jsem se nezbavil pocitu, že klasický Ušák se svými japonskými legendami a světem zasazeným do mýtů a fantasy, nikoliv sci-fi, je mi přeci jenom mnohem bližší.

Usagi Yojimbo: Senso
Autor: Stan Sakai
Vydal: Crew, 2016
Překlad: Ľudovít Plata
Formát: brož.
Počet stran: 168
Cena: 239 Kč

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď

Usagi Yojimbo – Senso

Usagi Yojimbo… proti útočníkům z vesmíru? Králičí ronin už narazil na mnohá podivná stvoření, ale tentokrát ho čeká přímo válka světů – invaze chapadlovitých bestií z jiné planety. K jejich poražení nestačí jen odvaha,……

Usagi Yojimbo… proti útočníkům z vesmíru?

Králičí ronin už narazil na mnohá podivná stvoření, ale tentokrát ho čeká přímo válka světů – invaze chapadlovitých bestií z jiné planety. K jejich poražení nestačí jen odvaha, chce to i zcela nové zbraně! Stan Sakai vždycky miloval klasickou Válku světů a neodolal touze včlenit ji do svého vesmíru. Jak by tedy dopadl souboj vyspělé vesmírné civilizace proti samurajům? Přečtěte si sami v epickém příběhu, který vyšel mimo běžnou sérii, takže je v něm možné opravdu všechno a vůbec nikdo si není jistý životem!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď