Literární rok 2020: Nakladatelství CREW

Jako další do seriálu o uplynulém literárním roku přispěla Míša “Maath” Pexová z Nakladatelství CREW se svými tipy na to nejvýjimečnější, co se v CRWI a potu zrodilo. A čím dál víc si říkáme, že on ten rok vlastně zas tak příšerný nejspíš nebyl, protože tohle shrnutí zní vlastně vcelku optimisticky.

Rok 2020 byl výzvou pro všechny, nevyjímaje nás nakladatele. Knihkupectví jsou zavřená, stejně tak knihovny. Ale co dělat v karanténě? Podle mě je nejideálnější se zabalit do deky, dát si hrnek silného kakaa a číst si. Přesně to musela udělat veliká spousta čtenářů, stálých i začínajících, protože i přes veškeré nástrahy bláznivého covidového roku, a že už to rok bude, máme jako Nakladatelství CREW mnoho úspěšných titulů i komiksových sérií, za což jsme neuvěřitelně vděční. Tři z nich jsem si dovolila vypíchnout. Těšíte se?

Harleen

Chuťovka z edice DC Black label od chorvatského mistra sexy dívek a odvážných hrdinek Sjepana Šejiće vzala dech mnoha komiksovým fanouškům. Harley Quinn je přeci jen ikonická antihrdinka DC universa, která si zaslouží větší pozornost. V tomto komiksu si můžete projít její origin a nebude chybět ani Mr. J!

Co vzalo ale dech nám bylo, když nám Harleen přišla z tiskárny poškrábaná! Jedinečný poloprůhledný přebal byl velice náročný na výrobu. Musely se k tomu použít speciální barvy a zvláštní technika schnutí materiálu. Naštěstí se ale vše dalo zachránit, a tak mohla Harleen mezi své fanoušky bez velkého zpoždění.

 

 

 

Caravaggio

Michelangelo Merisi de Caravaggio v komiksovém podání velikána Mila Manary byl v roce 2020 jedním z nejsilnějších komiksů. Titul Caravaggio jsme vydali jak v brožované, tak vázané podobě. Ze zkušenosti víme, že komiksy podobného typu jsou spíše pro fajnšmekry a komiksové sběratele. Ale Caravaggio udělal díru do komiksového světa a dostal se i do povědomí čtenářů, kteří s komiksem nikdy neměli zkušenost. A světe div se – tento titul je skoro vyprodaný!

 

 

 

 

 

Krásná temnota

Francouzský komiks, který by svým vzezřením a kresbou mohl každého čtenáře lehce svést na scestí dětské literatury. Tento titul ale do dětských rukou opravdu nepatří! Tedy, pokud se zrovna vaše dítko neztotožňuje s Wednesday Addamsovou. Náš šéfredaktor, Jirka Pavlovský, o tomto komiksu prohlásil: „Je to taková temná satanistická verze Mumínků.“ A má pravdu. Krásná temnota vytahuje z roztomilosti a nevinnosti to nejděsivější, co si i my můžeme pamatovat ze svého raného a morálně neukotveného dětství.

Krásná temnota je také komiksem, který vyšel přesně v tu chvíli, kdy se poprvé uzavřela veškerá knihkupectví při covidové situaci. I tak si ale své čtenáře našla a dokázala v jejich srdcích zanechat malou černou díru makabrozity a dekadence.

 

 

Ráda bych za celou redakci a tým Nakladatelství CREW poděkovala všem, kteří se zodpovědně pustili do čtení komiksů a tím pádem do záchrany knižního trhu. Vážíme si každé přečtené stránky, zakoupeného časopisu nebo knihy i ohlasů na sociálních sítích. Bez vás bychom to nezvládli. Děkujeme!

Foto: Archiv M. Pexové

Míša „Maath“ Pexová

 

Specialistka komunikace

Nakladatelství CREW s.r.o.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď