Lovci monster s.r.o. – Larry Correia

Owen Zastava Pitt žil stylem mladého, relativně úspěšného muže a byl realistou – nevěřil v nadpřirozené jevy a bytosti. Pak se mu před očima jeho šéf změnil ve vlkodlaka a pokusil se ho přímo na pracovišti roztrhat sežrat. Na rozdíl od onoho šéfa Owen přežil – do značné míry díky výcviku, který mu dal otec, starý válečník, a také díky zbrani, kterou nosil i přes zákaz zaměstnavatele. To ho sice stálo místo, ale na druhou stranu se před ním otevřely nové obzory a možnosti. Nevšední zážitek a nevybíravý nátlak federálních agentů a pěkná (bohužel zadaná) ženská ho přivedly k profesionálním lovcům monster.

Correia Larry: Lovci monster s. r. o.

Zabití vlkodlaka bylo dobrým vstupním testem (byl jediný člověk, který to dokázal a přežil). Otcův výcvik zase nezanedbatelnou výhodou, ale spolu s dalšími podobně „postiženými“ nováčky se musí Owen ještě spoustu věcí naučit, má-li ve svém novém zaměstnání přežít. Události však nečekaně dospěly do stádia, kdy je nutno poslat do boje vše, co má ruce a nohy bez ohledu na úroveň vycvičenosti.

Fantom Print na náš trh uvádí první díl akčního dobrodružného čtiva, které je přes svou relativní nenáročnost kvalitně propracované a přináší i několik zajímavých novinek. Po stránce děje jde o klasické akční dobrodružství, kde jsou strany celkem jednoznačně definovány (byť nic není stoprocentně černobílé). Nekomplikovaná dějová linie je okořeněna klasickými ingrediencemi – love story (hodně podobnou té ze Žambochových Predátorů), pro naše čtenáře exotickým prostředím, černým humorem, politicky nekorektními hláškami a celou řadou velmi průrazných akcí. K tomu je možno připočítat specifické názory autora na federální orgány a místní poměry všeobecně. Obdobný přístup prezentuje i ke kánonům klasické fantasy, například jeho osobité pojetí elfů, orků a další „oblíbené“ havěti možná leckoho srazí ze židle. Taková Correiova královna elfů nemá chybu… O orcích ani nemluvě.

Přínosem pro tento specifický subžánr je skutečnost, že Larry Correia aktivně provozuje akční střelbu a dokonale se vyzná ve zbraních a způsobech jejich používání. V textu popsané „železářství“ by vydalo na solidní encyklopedii a v pestré sbírce zbraní z celého světa najdeme i produkci České zbrojovky Uherský Brod.

Do jisté míry s tím souvisí i jméno hrdiny. Owen Zastava Pitt dostal první jméno podle oblíbené zbraně svého otce – druhoválečném australském samopalu Owen. Druhé jméno má údajně po automobilu jugoslávské produkce (a také na počest jakýchsi balkánských předků), v USA přezdívaném Yugo. Závod Crvena Zastava je ale hlavně zbrojovkou a přezdívkou Zastava se honosí i slušná paleta střelných zbraní, včetně jugoslávské variace na téma Dragunov.

Obálka Petra Willerta je náležitě pateticky akční a sedí ke knize jako p…l na hrnci. Snad se na pultech neztratí mezi řadou jiných, obdobně pojatých obálek.

Celkem vzato, jde o skvělé oddechové čtení na dovolenou – i díky brožované vazbě a velmi sympatické ceně 249 Kč za takové kvantum stránek. Nezbývá než se jen těšit na avizovaná pokračování.

Ukazuje se, že všechna monstra z mýtů, legend a béčkových filmů jsou skutečná, číhají ve stínu, ale oficiálně jsou tajemstvím. Některá jsou zlá, některá jen hladová… Na druhé straně existují lidé, kteří se jejich lovem živí. Na prvním místě tohoto byznysu jsou Lovci nestvůr s.r.o. A Owen Zastava Pitt je jejich nejnovějším rekrutem. Právě ten obyčejný chlápek, úřednická nula Owen, který však jednou večer prohodí svého neschopného šéfa oknem ve čtrnáctém patře. Pět dní poté se probudí v nemocnici se zjizvenou tváří, neuvěřitelnou pamětí a novou pracovní nabídkou. Díky ní se brzy ocitne mezi zástupy nemrtvých přisluhovačů, rozpoutávajících boj ve jménu prastaré pomsty, a válčících federálních agentů. Jediná chyba může způsobit Armageddon… Vítejte u Lovců nestvůr s.r.o.

 • Lovci monster s. r. o.
 • Autor: Larry Correia
 • Překlad: Michal Farník
 • Série: Lovci monster 1
 • Forma: paperback
 • Počet stran: 400
 • Cena: 249
 • Vydal: Fantom Print, 2012

Četli jste tuto knihu? Nezapomeňte ji u nás ohvězdičkovat a napsat k ní komentář!

Kupte si Lovce monster s 15% slevou (ušetříte 37 Kč).

Přečtěte si ukázku z knihy.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

 1. ebook
  Ebook byl slibován už 2.7., takže nechápu kde to vázne.

  V jiném ebooku je supr dlouhá ukázka, takže koupím jakmile vyjde! 🙂

Zveřejnit odpověď