Pirátem na planetě Gor (2/2) – NORMAN John

Velice rychle po prvním dílu následoval druhý díl příběhu Pirátem na planetě Gor. Tarl Cabot, známý též jako Bosk z bažin zde v tradičním duchu celé série bojuje, pije, miluje, nenávidí a zachraňuje.

NORMAN John - Pirátem na planetě Gor (2/2)   Ze zotročení v minulém díle v něm zůstala hořkost a nenávist, z proradnosti vládců Cosu a Tyru touha po pomstě. Schopnosti bojovníka znovu získaly vrch a tenhle díl je plný námořních bitev, taktiky, náznaků strategie a ve finále dojde i na klasický pozemní boj. Opět je zde něco popisů (bojové galéry, taktické manévry) a hrátek s otrokyněmi, nechybí však ani “překvapivá” odhalení.

   Oproti předchozímu dílu mají jednotlivé ingredience osvědčené složení a množství, takže tahle část dosahuje průměru celé knižní série. O obálce platí, co jsem napsal v minulé recenzi, oproti předchozí je trochu výraznější.

   V zásadě jde o standartní oddechové čtivo, o chloupek lepší a o dost dražší než Mark Stone, ale rozhodně nejde o nějakou velkou literaturu.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď