PR: Cosmopolis představuje románovou fantasy Rudý vlk: Odoláte vábení temného lesa?

Pohádku o Červené karkulce zná asi každý. Mladá dívenka v červeném plášti, která babičce nosí v košíčku samé dobroty, se jednou připlete do cesty zlému vlkovi. Odehrál se tento příběh opravdu tak, jak nám naše maminky vyprávěly? Nebo to bylo jinak?

Příběh o setkání mladé dívky s vlkem se během své historie měnil a stal se předlohou pro mnoho adaptací. Ať už jste četli pohádku od bratří Grimmů či viděli hororový film Červená karkulka v hlavní roli s Amandou Seyfried, vždy v sobě příběh obsahoval jasný kontrast mezi bezpečným světem vesnice a nebezpečným temným lesem. A samotná postava Karkulky se změnila z mladé a nevinné dívky v dospělou ženu.

Nyní máte možnost porovnat již známé příběhy s novinkou, se kterou přichází nakladatelství Grada pod značkou Cosmopolis ve své ediční řadě Young Adult.

 

Ukázku z knihy si můžete přečíst zde:

Rudý vlk – Ukázka

 

Kdo se bojí, nesmí do lesa

Romantická fantasy Rudý vlk s výraznou ženskou hrdinkou, milostným trojúhelníkem a silnými morálními tématy v sobě kombinuje pohádkové prvky se strašidelnou atmosférou hororových filmů. Nemyslete si tedy, že půjdete v již vyšlapaných šlépějích. Spolu s hlavní hrdinkou Adélou se z vesnice Oakdale vypravíte do temných hvozdů, kde mezi stromy neproniká denní světlo, zato jsou plné smrtelně nebezpečných příšer a nesou se jimi hlasy dávno mrtvých.

V tomto příběhu rozhodně platí pravidlo, že kdo se bojí, nesmí do lesa. A pokud tam už musíte, mějte vždy u sebe lucernu. Jen tak si zachráníte život, protože příšery se světla bojí.

Autorkou knihy je Rachel Vincentová (bestsellerová autorka The New York Times), která má na svém kontě více než 25 románů pro děti a dospělé. Specializuje se na psaní příběhů inspirovaných paranormálními jevy a je známá svými silnými ženskými hrdinkami. Napsat tento příběh pro ni bylo výzvou a svým způsobem se vrátila ke svým kořenům. Navíc tvrdí, že psaní o věcech, které ji děsí, je nejlevnější forma terapie.

Monstry se to tu jenom hemží

Jak už sám název napovídá, hlavní příšerou, o které bude řeč, je vlk. Ovšem nejen tak ledajaký a není ani jeden. Vlkodlak, nebo jak mu lidé říkají loup garou, je monstrum, které ohrožuje vesnice v okolí temného lesa. Setkáte se zde ale se dvěma druhy, a to s bělovlkem a rudovlkem. A i když je lidé z vesnice od sebe neodlišují, rozdíl je veliký.

V lese ovšem číhají i další nestvůry. Pozor byste si měli dát na všudypřítomné šlahouny, ze kterých, když vás polapí, se už živí nedostanete. To ovšem platí o čemkoli, na co v lese narazíte. Pokud si nedáte pozor, můžete se připlést do cesty lidožravé hadí ženě, skřetům nebo Šedým mužům.

Anotace:

V den svých šestnáctých narozenin se Adéla dozvídá, že patří k rodu, který již po staletí brání vesničany před zkázou. Zároveň ale zjišťuje, že aby dostála svým povinnostem, musí se vzdát muže, kterého miluje a s ním i budoucnosti všeho, v co dosud věřila. Adéla stojí před rozhodnutím, co všechno je ochotna obětovat, aby ochránila svou rodinu a sousedy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Info o knize:

Vydává: Grada pod značkou Cosmopolis, edice Young Adult

Původní název: Red Wolf, 2021
Překlad: Magdalena Farnesi
Vazba: brožovaná
Počet stran: 320
Cena: 379 Kč
Kniha k zakoupení zde: https://www.grada.cz/rudy-vlk-12399/

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď