Studené světlo hvězd – ukázka

Čtyřlístek novinek z Epochy uzavírá sbírka deseti sci-fi povídek Pavla Fritze s názvem Studené světlo hvězd. Devět povídek a jedna novela dají slušnou porci čtení. Fritz navíc má skvělé nápady a vsází na hutnou atmosféru, takže si všichni milovníci sci-fi (a vlastně i hororu) přijdou na své. Pravost našeho tvrzení si ostatně můžete ověřit v ukázce z knihy.

S Pavlem Fritzem jsme se již v minulosti mohli setkat, čehož je ostatně Studené světlo hvězd důkazem. Autor totiž udělal pomyslnou sci-fi best-off sbírku – vzal čtyři povídky ze své povídkové sbírky Archa zrůd, tři povídky, které měly úspěch v různých literárních soutěžích, a k tomu přidal tři zcela nové texty, které rozsahem (díky novele) vyrovnají předchozí sedmičku.

Jak již bylo řečeny, povídky vsází na překvapivé pointy, hutnou atmosféru a údernost. Tahle kombinace vás ke Studenému světli hvězd doslova přiková.

A pokud stále ještě váháte, vyzkoušejte ukázku:

Studené světlo hvězd UKÁZKA

A pokud se rozhodnete si knihu koupit, pak nejlépe přímo u Epochy.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

  1. No, vybroušený styl, atraktivní prostředí… to jsou vesmírné horrory P. Fritze. No, abych řekl pravdu, před záverečnou novelou jsem musel udělat dvě knížky – jednohubky pauzu, neb jsem si to jednak šetřil a jednak je to fakt síla, i když povídky nemám tak rád jako rozsáhlejší práce. Občas bych ale uvítal, kdyby to skončilo i jinak. No jo.
    A budu se těšit, že zas vypustí nějakou kosmickou operu….

Zveřejnit odpověď