Hry s příběhem – Zločin a trest

Jaká je souvislost mezi kameny vrostlými do tváří druidů a brutálními vraždami žen v současném New Yorku? Co spojuje romantiku viktoriánské Anglie s drsnou realitou vězeňské planety v daleké budoucnosti? A co má společného sanatorium plné podvržených dětí a prastarý dub obrážející listím jen jediný den v roce?

Hry s příběhem

Už od devadesátých let hrají v České republice stovky lidí RPG hry, které jim umožňují prožívat příběhy ve světech fantazie (nejznámější z těchto her je Dračí doupě). Přesto teprve nyní vychází sbírka povídek, která představuje všechny významné české RPG projekty na jednom místě. Poprvé tak máte příležitost ochutnat, jaké příběhy můžete v herních světech od českých tvůrců prožít, s jakými bytostmi se v nich můžete setkat, kým se zde vy sami můžete stát.

Kniha však není určena jen hráčům – vždyť vyprávění příběhů je staré jako lidstvo samo. Společným tématem této sbírky je zločin a trest. A tak můžete napjatě sledovat, jak zestárlého vykradače hrobek dohánějí dávné hříchy, jak zlomyslní dokážou být britští skřítci nebo jak skončí setkání zraněného komtura rytířského řádu s ranhojičem, který má důvod s jeho léčbou příliš nespěchat.

Povídky:

Taria

  • Karel Černín: Lesní spravedlnost
  • Petr Dolník: Hlasy mrtvých

Asterion

  • Zbyněk K. Holub, Petr Jánský: Tajemství dubu
  • Hanina Veselá: Derteonský roh
  • Radovan Kolbaba: Kukaččí gambit
  • David Rozsíval: Dům na vršku
  • Jan Č. Galeta: Stíny Erinu
  • Ondřej Netík: Prokletí Khan

Příběhy Impéria

  • Jonáš Ferenc, Kryštof Ferenc: Meč v rudém šálu
  • Josef Gregor: Skřítčích deset dukátů

Střepy snů

  • Karel Černín: Labutí ozvěny

Svět ve stylu Gothic Ondřeje Netíka

  • Ondřej Netík: Žabí triky Zeleného skřítka

Unknown Armies

  • Lucie Lukačovičová, Petra Lukačovičová: Vrah panenek
  • Autoři: Karel Černín, Petr Dolník, Zbyněk K. Holub, Petr Jánský, Hanina Veselá, Radovan Kolbaba, David Rozsíval, Jan Č. Galeta, Ondřej Netík, Jonáš Ferenc, Kryštof Ferenc, Lucie Lukačovičová, Petra Lukačovičová
  • Formát: paperback
  • Počet stran: 362
  • Cena: 249 Kč
  • Vydalo: Mytago, 2011
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď

Hry s příběhem: Zločin a trest

Jaká je souvislost mezi kameny vrostlými do tváří druidů a brutálními vraždami žen v současném New Yorku? Co spojuje romantiku viktoriánské Anglie s drsnou realitou vězeňské planety v daleké budoucnosti? A co má společného……

Jaká je souvislost mezi kameny vrostlými do tváří druidů a brutálními vraždami žen v současném New Yorku? Co spojuje romantiku viktoriánské Anglie s drsnou realitou vězeňské planety v daleké budoucnosti? A co má společného sanatorium plné podvržených dětí a prastarý dub obrážející listím jen jediný den v roce? * Už od devadesátých let hrají v České republice stovky lidí RPG hry, které jim umožňují prožívat příběhy ve světech fantazie (nejznámější z těchto her je Dračí doupě). Přesto teprve nyní vychází sbírka povídek, která představuje všechny významné české RPG projekty na jednom místě. Poprvé tak máte příležitost ochutnat, jaké příběhy můžete v herních světech od českých tvůrců prožít, s jakými bytostmi se v nich můžete setkat, kým se zde vy sami můžete stát. * Kniha však není určena jen hráčům – vždyť vyprávění příběhů je staré jako lidstvo samo. Společným tématem této sbírky je zločin a trest. A tak můžete napjatě sledovat, jak zestárlého vykradače hrobek dohánějí dávné hříchy, jak zlomyslní dokážou být britští skřítci nebo jak skončí setkání zraněného komtura rytířského řádu s ranhojičem, který má důvod s jeho léčbou příliš nespěchat.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Lol
    Pan Holub mění nakladatele jak na běžícím pásu. Zřejmě se jedná o bezcharakterního člověka, který je schopen pro pár tisíc zničit přátelství.

  2. To je ironie samozřejmě, pokud by to někdo chtěl vzít vážně 🙂

  3. To vypada na zajimavy pocin. Priznam se, ze prave Draci Doupe me uvrhlo do osidel fantasy a tomu uz bude cca 18 let 🙂

  4. Dračí doupě
    Mě před nějakými dvaceti lety přivedlo k vydávání fantasy… 🙂

  5. reakce na Anonyma (příspěvky 25.03. v 19:08 a v 19:09), který se neumí podepsat
    “Je jednoduché kritizovat, když sám neumíš psát.” Tahle myšlenka (kdysi jsem ji slyšel od jednoho člověka reagujícího na kritiku jiného autora) by měla provázet všechny kritiky. Ano, by měla býti konstruktivní. Pokud se tedy kritik nesnaží autora znemožnit (např. zájmy někoho jiného). Zvláště, když autor příspěvku Anonym očividně píše emočně.
    Nejsem fanoušek tvorby Zbyňka Kučery Holuba, nejsem Zbyněk Kučera Holub 🙂 a z jeho tvorby jsem přečetl zatím jen zlomek. A právě v tomto zlomku jsem nalezl zalíbení. Nebudu hodnotit jeho tvorbu, nemám načteno tolik, abych si mohl dovolit činit ze sebe kritika. Ale když to shrnu, převládá ve mně dobrý pocit ať již ze světa hrobníků, Asterionu, pohádkového prostředí Kostičky nebo tajemství z Xibalby.
    A k Vaší rádoby ironii, než pronesete zhovadilé kydy (omlouvám se ostatním čtenářům, ale to je můj názor na Anonymův styl psaní), zamyslete se nad sebou. Tvrdit o někom, že je bezcharakterní, ačkoliv jste se s ním nikdy nesetkal, to zavání rozpolceností Vaší osobnosti. Nehledě, že jste právě urazil pana Kučeru.

  6. Ale tak anonym říkal, že je to ironie. Já bych spíš řekl, že pravda je možná trochu jinde. Straky prodávájí knihy z Asterionu se slevou (zvlášť, když si něco objednáte, pak vám dají nabídku na výrazně zlevněné starší tituly), takže je evidentní, že velký náklad, který straky dělají není pro knihy Holuba vhodné. Tak to zkusil Zonner, kterej dělá drahší knihy a podle mě nižší náklady. No a s mytágem je to podle mě tak, že když přebral i moduly k asterionu, převzal i Holubovy knihy, který tento svět propagují. Je to celkem logický. Ale možná se mýlím, pravdu ví jen zainteresovaní.

  7. Ale já to nemyslel vůbec vážně. Nijak pana Holuba nekritizuji, věřím, že ke změně nakladatele měl své důvody. Jen jsem se nad tím pozastavil, protože měnit je takhle často se moc nevidí 🙂

Zveřejnit odpověď