Žena se sovou se blíží

Nakladatelství Fortna chystá čtenářům na letní prázdniny pořádnou porci fantastiky v podobě antologie Žena se sovou. Je to druhý svazek ze zamýšleného čtyřdílného souboru. jehož první díl, Žena se lvem, je stále dostupný. Vydání bude předcházet předplatitelská kampaň, svou podstatou založená na metodě crowdfundingu. Opět si tedy budete moci knihu pořídit s předstihem a spoustu bonusů k tomu navíc!

Čtyřdílná antologie ženské fantastiky nazvaná Lehké fantazijno, do které přispělo celkem 52 českých a slovenských autorek, pokračuje. Na první Ženu se lvem si u nás můžete přečíst recenzi. Žena se sovou opět přináší porci 13 žánrově pestrých povídek, jejichž hrdinky a hrdinové se vymykají známým klišé a vidí skryté věci, které ostatním unikají. Můžete těšit známá jména, mezi nimiž nechybí třeba Ludmila Vaňková, Jana Rečková nebo Františka Vrbenská, i na objevování nových talentů a debutantek. Slovenský „hlas“ zastupují Katarína Soyka a Lívia Hlavačková a autorka doslovu Alexandra Pavelková. Obálku opět vytvořila Jana Maffet Šouflová, předmluvu přislíbil Martin Fajkus, šéfredaktor časopisu Pevnost.

 

Tématem druhého dílu série je karta Tajemství, zobrazená právě jako žena se sovou. Sova – to je noční čarodějka. Jako totemový průvodce symbolizuje hluboký vhled, moudrost a znalost. Má schopnost podívat se na svět z druhé strany a vysokou citlivost. Sovy jsou spojovány s tajemstvím, soumrakem a magií v mnoha koutech světa. V některých kulturách jsou mylně dávány do spojení se zlem a neštěstím a vnímány jako nositelky špatných zpráv, předzvěsti smrti a ztrát. Pravda je taková, že sova právě skrze vlastní temnotu umožňuje přístup k využití nejvyšší moudrosti. Zlepšuje intuici a schopnost „vidět“ věci, které normálně vidět nejsou, a odhalit souvislosti, které jiným unikají.

 

I druhý svazek projektu doprovází sada 13 speciálních výkladových karet, vytvořených tak, aby seděly k povídce i k podobě samotné autorky. Všechny čtyři svazky dají dohromady 52 karet – celou výkladovou sadu. Ke knize je také přiložený leták obsahující základní návod k jejich výkladu. Autorem originálních ilustrací je hradecký výtvarník, mykolog, publicista a mystifikátor Jaroslav Svoboda. Kniha bude mít i tentokrát formát B6, přibližně 350 stran, pevnou vazbu, barevnou obálku a černobílé ilustrace uvnitř.

 

Předplatíte-li si Ženu se sovou, získáte ji dříve než v běžných obchodech, a navíc vám dorazí přímo domů. A proč opět crowdfunding? Protože každý tak může přispět na slibně se rozvíjející projekt a ještě ke své knize dostat i bonus (nebo bonusy) z pestré nabídky. Kromě dárků s motivem sovy se chystají i předměty, které vyrobily samy autorky, či jejich dříve vydaná díla a další zajímavosti. Pokud se podaří dosáhnout cílové částky, kniha vyjde ještě před letními prázdninami.

 

Do předprodeje se můžete zapojit na stránkách projektu.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď