Červnová Pevnost – pod pokličkou to opět vře (PR)

Co nového se hemží pod pokličkou? Zase červi vylezlí odněkud z krypt? Zubaté a chlupaté bestie ze zlých snů? Ne ne, dneska se nekoná nic takového, monotematické číslo si necháme na nějaké příště. Čeká vás přes sto stran složených z těch nejklasičtější a nejlepších ingrediencí. Úvodní filmová rubrika se nese ve znamení současných sci-fi hitů a jak napoví už obálka, tentokrát se králem bálu stal film Star Wars: Epizoda III: Pomsta Sithů, na nějž se ze všech stran pro jeho „dospělost“ hrne chvála.

Ovšem neméně zdatně se v kole za břeskného vyhrávání polky a otřásání země valí klasika nad klasiky – Welsova Válka světů. A aby toho nebylo málo, oběma dámám přišlapuje špičky adaptace jiné legendární knihy – Stopařův průvodce po galaxii. Jako vždy, ani na čtení o tomto dílku si nezapomeňte vzít ručník. Pokud máte chuť na bonbónek nacpaný krví, neopomeňte nový film nedávno vyšlé hvězdy filmové hrůzy Takashi Shimiza, který do filmového reje poslal Nenávist.

Není všechno film, co se třpytí

Tentokrát se v seriálu o anime budou třpytit katany, a to v záři slavného revolučního období, kdy se Japonsko otvíralo světu. Kenshin – „idiot se srdcem samuraje“ vás přivítá ve svém světe, notně krvavém. O novinky tentokrát nebude nouze a to jak v DVD, tak knižní a filmové sekci (je libo něco o natáčení bestselleru Eragon nebo mžiknutí do nové antologie sestavené Ondřejem Jirešem? Není problém.).

Aby bylo publicistice učiněno zadost, čeká na vás skvělý článek od Martina Šusta o fenoménu Městské fantasy, který vám odhalí celý rozsah popularity tohoto žánru ve světě. V rozhovoru se vám představí, trochu odrostlejší generaci velmi dobře známá, autorka Wetemay – spisovatelka Veronika Válková alias Adam Andres.
Své literární skvosty přivezou na tržiště tentokrát Míla Linc a Miroslav Hokeš a z karavan zahraničních vyloží svůj náklad Angličanka Liz Wiliamsová a Markus Heitz, který je z netypické fantasy krajiny, z Německa.
Ani Leonard Medek si neodpustí pár uštěpačných rad jak (ne)psat a (ne)zbláznit se a hráče her na hrdiny potěší další díl série Ostrov Zatracených.

Hráči zkrátka nepřijdou

Ani v tomto čísle nepřijdou o svou „pravidelnou dávku emocí“ hráči online, karetních a deskových her. Pro „magikáře“ jsou určeny články o konstrukcích balíků a turnajích a nakonec dojde i na deskovky.

Poslední strany Pevnosti už tradičně nabízí k trávení trochu složitější články o problematice tarotu, zásvětí, něčím atypických historických potyček nebo šermířské klasice Bitvy na Libušíně. Závěrem můžete nasát atmosféru předávání Mloků v lehce psané reportáži a pokochat se anketou, do níž přispěl celý voj všech hlavních spolupracovníků časopisu. Věřte nevěřte, vybírat je opravdu z čeho.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. Chválím
  Jupí, konečně obálka podle mého gusta – Mistr Joda (či Yoda – jak chcete), malý ale šikovný a celý krásně zeleňoučký.Zipík se zamiloval:-)Doufám, že příště bude Marvin!

 2. Yoda, malý a šikovný, ale na Darth Sidiuse prostě nemá!!!!!!! Jo, Sith je mocnější!!! Yoda dostal nakládačku!

 3. Velký kulový, synu! Yoda zvítězil! …tedy morálně samozřejmě

 4. Hele, lidi, když už je tam řeč o těch “literárních skvostech”, co říkáte na Krajinu po bitvě? Jak moc “skvostovatá” je? Nebo se slovíčko “skvost” nedá použít ani v křeči?Předem díky

 5. Morálně?
  Morálně možná, ale kdyby celkově, tak by neexistovaly díly 4, 5, 6!!

 6. hm, tak sem si asi po roce zase koupil pevnost (kvuli rozhovoru s Adam Andres-ktery mel ale nanestesti jen dve stranky) a zbytecne jsem tak vyhodil prachy, protoze ty stranky vetsinou nejsou pouzit ani jako toaletak…mrzi me ze se pevnost od svych zacatku vubec nikam nepohnula a nabizi porad ty same pestrobarevne stranky s plytkym textem…

 7. to cenis:
  “Jasne, muj mlady Padawane, a prave z tech samych duvodu Pevnost Cenu Akademie jako nejlepsi SF/F casopis roku ziskala…”

Zveřejnit odpověď