Crwecon 2012 (PR)

Již se blíží sedmý ročník nejstarší komiksové akce u nás – populárního Crweconu! Na programu jsou přednášky, křty nových titulů, rozhovory s vydavateli, komiksové burzy, prodej originálních obrazů, promítání filmů a další zajímavosti. Akce se bude konat 2. 6. 2012 od 9:00, opět v Praze v klubu Cross, na rohu Plynární a Jankovcovy, kousek od metra “C”, zastávky Nádraží Holešovice.

Crwecon 2012

A co návštěvníky čeká? Komiksové přednášky o filmu, o novinkách v komiksovém světě, o populárním vesmíru Ultimates, o nejzajímavějších titulech minulého roku, velký komiksový kvíz a vyhlášení vítězů Fabula Rasa, ceny internetové stránky Comicsdb, kdy o nejlepších komiksech hlasují sami čtenáři. Kromě toho tu bude i dražba komiksových originálů, vydavatelské panely a samostatná manga sekce i s promítáním filmů… a samozřejmě i možnost nakoupit české i zahraniční komiksy či figurky za výhodné ceny!

Crwecon je pro návštěvníky přátelský i tím, že po nich nevyžaduje žádné vstupné – stále se řídí heslem „fandové sobě“.

„Komiksy jsou čím dál populárnější,“ říká Petr Litoš z nakladatelství Crew, které celou akci pořádá, „a Crwecon je zaměřený jak na lidi, kteří si teprve komiks oťukávají, tak na ty, kteří jim žijí. Pro jedny je to příležitost navštívit zajímavé přednášky a dozvědět se něco nového, pro druhé sehnat tituly, které by jinde nesehnali, nebo si promluvit se stejně naladěnými lidmi.“

Z hostů na akci dorazí kupříkladu překladatelé Filip Škába (Garfield, Dilbert) či Richard Podaný (Calvin a Hobbes), aby promluvili o trablech s překládáním humoristických stripů. Z Albatrosu přijde i Ondřej Müller, aby spolu s Petrem Litošem rozebrali současnou invazi evropských titulů… a dojde i na fenomén jménem manga. Od současných komiksů, až po úchylky slavných hrdinů.

Crew si speciálně pro tuto akci připravuje několik dlouho očekávaných titulů. Kupříkladu další díl Zlatou stuhou oceněného Kůstka, temného Hellblazera či už pátou knihu z hitové zombie série Živí mrtví, která inspirovala i neméně úpěšný televizní seriál.

Podrobný program a další informace najdou zájemci na stránce www.crwecon.cz, kde se dozvědí nejžhavější novinky a informace, případně i na stránce Crwe na Facebooku.

PROGRAM

(Může se ještě měnit.)

Velký sál v přízemí

9:55 Oficiální zahájení Crweconu – Pořadatelé vás uvítají na akci a vysvětlí vám, že ať se stane cokoliv, oni za to nemůžou
10:00 Ultimates a křest série – Drobně opožděný křest nové komiksové řady a vyprávění o tom, co to vlastně jsou ti Ultimates. O největších událostech z tohohle světa bude vyprávět Vojtěch Rabyniuk. A na závěr oslavíme příchod Ultimate Spider-Mana a spol.
11:00 X-Men v dějinách – Když se řekne Marvel, většinou je další myšlenka „Spider-Man“. Tahounem nakladatelství je ale už pěkných pár (desítek) let někdo úplně jiný. Tým X-MenCZ se pokusí odhalit známá, ale i téměř neprobádáná zákoutí jejich historie.
12:00 Top 10 US komiksů za rok 2011 – Kamil MdS Bernášek bude (s velmi názornými ukázkami) předvádět, co jsou podle něj nejlepší komiksy minulého roku.
13:30 Velký komiksový kvíz! – Máte pocit, že jste dostatečným geekem? Že jste na slovo vzatý odborník a specialista na všechno comicsové? Znáte jména všech Robinů a víte, kolik Bruce Banner přibere, když se změní v Hulka? Přijďte se o tom přesvědčit.
14:30 Stripové série a boj s nimi – Slavné stripy a peklo jejich překladů. Na scénu přijdou překladatelé Snoopyho, Garfielda, Dilberta i Calvina a Hobbese, aby vám předvedli své oblíbené kousky. Vystoupí: Richard Podaný a Filip Škába.
15:30 Co se to, sakra, děje? – Pokus zorientovat se v současném komiksu. Nová, stará a jiná 52ka, restarty, restarty restartů, DC, Marvel a snaha udělat komiks podle všeho, co se hýbe. Mluví Matěj Port Kondáš.
16:30 Fabula Rasa – Udělování ceny Fabula Rasa, jediné komiksové ceny, o jejichž výsledcích rozhodují sami čtenáři! Uvádí: Richard Klíčník.
17:00 Ukončeni Crweconu – Tedy… oficiální ukončení. Jinak vás samozřejmě nikdo nevyhání a i program ještě bude pokračovat dál, dokud nepadnete.

Malý sál v prvním patře

9:00 Komiksové filmy současné a budoucí – Co se na vás valí, na co se můžete těšit a čeho se máte bát, jestli bude i druhý Dredd stejně příšerný jako první, o tom bude mluvit Kateřina Wimmerová a její lidé.
10:00 Zooom! – Představení výtvarného projektu Tomáše Prokůpka a Tomáše Kučerovského – možná si budete moci nechat podepsat i první díl!
11:00 Dražba – Jako každý rok, i tentokrát bude možnost koupit si originální kresby a malby od nejlepších českých komiksových tvůrců. Jako vyvolávač opět zavedený Richard Klíčník
12:00 Evropský komiks u nás – Dobrodružné, sci-fi i čistě podivné evropské komiksy venku i u nás. Nakladatelství Albatros a Crew představí své projekty a možná vás šokují pár novinkami. Mluví Petr Litoš a Ondřej Müller. Křest Arzacha, možná i s hostem.
13:00 KIX – Vladimír 518 a další lidé z nového komiksového magazínu představí svůj obří (doslova) projekt. Můžete si ho i nechat podepsat.
13:45 Šumavské hvozdy hučí po skalinách – Autogramiáda a popovídání s autory posledního příběhu Old Shatterhanda – Ve stínu šumavských hvozdů. Přijde a podpisovat bude Jiří Grus a Vojtěch Mašek
14:30 Známí i méně známí komiksoví scénáristé – Komiksy nepíše jen Moore a Ennis, ale i pro laiky možná méně známá, nicméně o nic méně kvalitní esa – Aaron, Winnick nebo Scott Snyder. Přijďte se inspirovat… Hovoří Matěj Kondáš „Porty“
15:30 Vydavatelský panel: Mainstream – V druhé části bloku přijdou zástupci „komerce“: BB art, Crew, Albatros a další. Také budou slibovat hory doly.
16:30 – 18:00 Filmy a jiné maličkosti.

Manga podzemí (zatím pouze nástřel)

9:00 promítání filmů
11:00 Duševní poruchy anime hrdinů – Zdají se vám hrdinové mangy normální? Nenechte s plést. Co hrdina, to souhrn úchylek, tiků a jiných psychických chorob!
12:00 Současné trendy v manze – Buďme aktuální. Mrkněme na to, co právě v tuto chvíli zmítá Japonskem a není to zemětřesení.
13:00 Jak vydávat u nás mangu – a křest komiksu Bleach! – Vyprávění o vydávání mangy v Čechách od libozvučného dua Horgoš a Litoš – a ve finále křest Bleache!
14:00 Nejen Naruto a Bleach… – Aneb moderní Shounen. Co je na něm tak přitažlivé, proč je o něj takový zájem a co do něj vlastně patří.
15:00 Erotika v japonském komiksu – Myslím, že tahle přednáška ani žádné vysvětlivky nepotřebuje.
16:00 promítání filmů.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď