Devátá brána

Dean Corso obchodeje se starými knihami. Dalo by se říci, že je takový “knižní detektiv”. A hlavně je vždycky na prodej. Právě jeho si najme velmi bohatý sběratel starých knih……

Dean Corso obchodeje se starými knihami. Dalo by se říci, že je takový “knižní detektiv”. A hlavně je vždycky na prodej. Právě jeho si najme velmi bohatý sběratel starých knih Boris Balkan. Jeho sbírka se specializuje na knihy se satanskou tématikou. Nedávno získal vzácnou knihu ze 17. století, jejímž spoluautorem je prý sám Lucifer. Balkan chce, aby Corso ověřil pravost jeho výtisku a porovnal ho se dvěma dalšími exempláři, které mají jiní sběratelé. S pomocí té pravé totiž může otevřít bránu do pekla. Corso se vydává pátrat po originálu do Francie a Portugalska a s překvapením zjišťuje, že se u těchto tří knih některé ilustrace v detailech liší. Autor odlišných dřevorytů má iniciály LCF. Schválně, zkuste uhodnout kdo se tak podepisuje?

Corso postupně zjišťuje, že mu v tomhle podniku jde o život, knihu totiž kromě něj hledá sekta satanistů. A nebýt tajemné dívky, která ho chrání na každém kroku, už by hryzal zem. Rád by věděl (a já také), jestli je cizinka jeho strážným andělem nebo démonem z pekla.

Ke kvalitě Deváté brány hodně přispívá atmosféra a herecký výkon Johnnyho Deppa. Film se liší od tématicky podobných filmů typu Konce světa nebo Stigmat. Devátá brána rozhodně nepatří mezi nejlepší snímky režiséra, dnes už klasiky, Rosemary má děťátko. Škoda je, že tak od poloviny ztrácí na tempu, ale moc mi to nevadilo a s napětím jsem očekával závěr. A právě konec filmu mně velmi zklamal. Jestli měl působit na diváka otevřeně, tak na mně působil velice blbě. Ale i přes chyby je Devátá brána celkem dobrý film, který je škoda nevidět.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Film má opravdu rychlej spád, kterej nenechá diváka vydechnout a člověk čeká na nějakou drsnou pointu, ale ta se nekoná, a tak to nesmírně zhoršuje kvalitu filmu. Nicméně se na to dá dívat.

  2. Podle mě je to film fakt moc dobrej a dá se na něj dívat …

Zanechat odpověď