James O´Barr, autor kultovní Vrány, na Komiksfestu (PR)

Na letošním pražském Komiksfestu vystoupí americký výtvarník a autor světoznámého komiksu Vrána. Ten vstoupil do povědomí široké veřejnosti svým filmovým zpracováním v hlavní roli s Brandonem Lee. James O´Barr bude hlavní hvězdou sedmého ročníku, vystoupí v Meetfactory v Praze v sobotu 27. října 2012.

„James O´Barr je velmi uzavřený, skromný člověk, k tomu ještě nemá příliš rád moderní technologie, takže nebylo vůbec jednoduché se s ním spojit a vystoupení domluvit. Přesto, s pomocí novinářky Kateřiny Sovové, naše pozvání s nadšením přijal a velmi rád se se svými fanoušky v Praze setká,“ uvedl Václav Dort, ředitel nakladatelství Comics Centrum, které Vránu Jamese O´Barra v České republice vydává. V programu KomiksFESTu je v sobotu 27. 10. od 19:30 hodin pro Jamese O´Barra vyčleněn celý blok, který bude zahrnovat: přednášku o Vráně, jeho tvorbě a komiksu vůbec, malbu na plátno podle živého modelu a jeho dražbu, celý blok zakončí autogramiáda.

O´Barr bude po skončení přednášky přímo na místě malovat obraz na plátno a modelem mu bude stát Eva Decastelo. Obraz se následně vydraží ještě týž večer. „Podle přání Jamese O´Barra bude výtěžek aukce věnován na dobročinné účely spojené s dětmi. Celá událost bude jistě velmi zajímavá, návštěvníci budou moci poodhalit roušku tajemna, která Vránu od jejího vzniku provází. Vrána je známá po celém světě a jejích příznivců neustále přibývá i přesto, že byla vytvořena před více než dvaceti lety,“ dodal Václav Dort.

Vstupenky na sobotu 27. 10. 2012 je možné rezervovat na adrese http://komiksfest.formees.cz/…strace-2012/.

Ukázka z Vrány

Program letošního KomiksFESTu

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď