Novinky na knižním trhu III

Třetí pokračování nekonečného seznamu nových knih mapuje červenec 2000.

Z posledně vyšlých knih bych rád vypíchl jednu, Kouzlo dýky . Tuto knihu napsala spisovatelka Katharine Kerr, ve státech možná obdivovanější ještě než třeba Feist a jiní. Kniha vyšla v nakladatelství Classic. Stojí 199 Kč a má 420 stran. Významní publicisté doporučují! Přečtěte si ještě anotaci:

Osud skrytý v šeru dávných věků Od raného dětství se kolem Jill pohybovali magičtí obyvatelé Divoké země, kteří přicházeli z neviditelného království. Dívenka netušila, že její neobyčejní přátelé představují záblesk dávné minulosti a osudové budoucnosti. Před čtyřmi sty lety způsobil mladý bezohledný lord smrt dvou nevinných lidí. Poté přísahal, že nedojde klidu, dokud nenapraví své chyby. Právě tím předurčil bouřlivý život Jill a jejich blízkých: vlastního otce, žoldáka Cullyna, zavrhnutého bojovníka Rhodryho Maelwaedda i mocného starce Nevyna. Všechny je očekávají nebezpečná a spletitá dobrodružství… a za vším leží poslání, o němž bylo rozhodnuto před staletími.
Tak začíná strhující příběh – počátek jedné z nejoblíbenějších sérií žánru fantasy – příběh plný nebezpečných dobrodružství a bouřlivých citů, velkých bitev i magie. Pro čtenáře, kteří se chystají ponořit do světa Deverrského království a Západní země, bude Kouzlo dýky zcela jistě znamenat neobyčejnou a ojedinělou lahůdku. Osud skrytý v šeru dávných věků Od raného dětství se kolem Jill pohybovali magičtí obyvatelé Divoké země, kteří přicházeli z neviditelného království. Dívenka netušila, že její neobyčejní přátelé představují záblesk dávné minulosti a osudové budoucnosti. Před čtyřmi sty lety způsobil mladý bezohledný lord smrt dvou nevinných lidí. Poté přísahal, že nedojde klidu, dokud nenapraví své chyby. Právě tím předurčil bouřlivý život Jill a jejich blízkých: vlastního otce, žoldáka Cullyna, zavrhnutého bojovníka Rhodryho Maelwaedda i mocného starce Nevyna. Všechny je očekávají nebezpečná a spletitá dobrodružství… a za vším leží poslání, o němž bylo rozhodnuto před staletími.
Tak začíná strhující příběh – počátek jedné z nejoblíbenějších sérií žánru fantasy – příběh plný nebezpečných dobrodružství a bouřlivých citů, velkých bitev i magie. Pro čtenáře, kteří se chystají ponořit do světa Deverrského království a Západní země, bude Kouzlo dýky zcela jistě znamenat neobyčejnou a ojedinělou lahůdku.

FANTASY:
Oheň z nebes 2 – Pátá kniha cyklu Kolo času
Robert Jordan
199 Kč

Drakobijci II
Šlechta, Dobiáš, Soukup, Silver, Linc, Šochová, Kostelecká, Zbíral, Doležal, Kuglerová, Štefan atd.
125 Kč

Kronika válečníkova – Zímní král
Bernard Cornwell
182 Kč

Krvavý kámen
David Gemmell
199 Kč

Shannarovy Talismany
Terry Brooks
199 Kč

Vzdálená království
Allan Cole & Chris Bunch
229 Kč

Světlonoš – Zrození stínů – kniha I.
Oliver Johnson
199 Kč

Conan Nelítostný
Thorleif Larssen
168 Kč

Čaroděj a syn
Christopher Stasheff
139 Kč

SCI-FI: Vládci loutek
Robert A. Heilein
149 Kč (Nové vydání)

Zrcadlovky
Gibson, Maddox, Cadiganová, Rucker, Laidlaw, Kelly, Bear, Shiner, Shirley, Sterling, Filippo
159 Kč

Star Trek V – Nejzazší hranice
J. M. Dillard
169 Kč

Hvězdná dobrodružství 1 – Perry Rhodan
Kurt Brand, William Voltz
69 Kč

Šílený měsíc
Algis Budrys
125 Kč

Oneň nad hlubinou – Planeta spárů
Vernor Vinge
199 Kč

Tunel do nebes
Robert A. Heinlein
145 Kč (Dotisk)

Předehra k Duně: Atreidové
Brian Herbert, Kevin J. Anderson
269 Kč

Operace Trinity
Kevin J. Anderson & Doug Beason
169 Kč

Mlok 2000 – Sbírka vítězných prací ceny Karla Čapka za rok 2000
J. Rečková, M. Koutný, J. Hons, I. Kuglerová, F. Vrbenská, V. Vágenknecht, P. Obluk, C. Brom…
149 Kč

To je snad pro dnešek všechno. Asi za měsíc přijdou Novinky na knižním trhu č.4.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď