Pozvánka na autogramiádu Jana Urbana a křest jeho knihy

Knihkupectví Fantasya zve na autogramiádu Jana Urbana spojenou se křtem románu Pragocalypsa 3.

urban-pragocalypsa-3-obalka

Akce proběhne ve čtvrtek 21. 5. 2015, od 18:00 v prostorách knihkupectví Fantasya, Šafaříkova 11/370, Praha – Vinohrady. Od 19:00 vás zveme na posezení s autorem do restaurace Zvonařka (www.restauracezvonarka.cz) Kmotrem knihy bude spisovatel Martin D. Antonín, autor akční urban fantasy série „Daemonica“.

Po dobu trvání křtu (18:00–19:00) platí na veškeré zboží sleva 20 %, na knihy z produkce Fantom printu 30 %!

Jan Urban (*1985)

Vystudoval publicistiku a Literární Akademii Josefa Škvoreckého. Právě tam svými povídkami dokázal prvně prorazit a ve sborníku hororů pro mládež „Noční můry nikdy nespí“ mu vycházejí dvě kritikou oceňované povídky. Týž rok debutuje i v pohádkách pro hluchoněmé. Jeho doménou je především žánr fantasy, o který se jako spisovatel zajímá už od šestnácti let. Často se účastní různých českých literárních soutěží jako jsou Žoldnéři fantazie nebo O cenu Karla Čapka. Jeho knižní prvotinou je první díl humoristické městské fantasy „Pragocalypsa – Strážci brány“ pojednávající o prastarém řádu výjimečně nadaných lidí, kteří se snaží udržet křehkou rovnováhu pražských magických sil a ochránit Prahu před hrozícím koncem světa.

urban-foto

Jsou věci, kterým se v životě občas prostě nevyhnete, i když o nich víte kdovíjak dlouho dopředu. Například návštěva rodinné oslavy, zubařská prohlídka u doktora Moriartyho, nemanželské dítě, středně závažná pohlavní choroba, pavouk velikosti dlaně v záchodové míse nebo třeba apokalypsa.

Situace v hroutící se Praze se vymkla z rukou. Řád výjimečně nadaných českých vlastenců musel město ve spěchu opustit, aby si zachránil alespoň holý zadek. Trhlina do jiných dimenzí i přes pokusy o její uzavření přetrvala a nezvaní návštěvníci se skrz ni do pražských ulic dál hrnou jak turisti na Karlův most.

Phobos, nový vůdce řádu, ovšem rozhodně nehodlá stát jen tak stranou a přihlížet totální zkáze. Prahu a celou zemi totiž kromě vzájemně soupeřících bohů, polobohů a mytických kreatur stále ještě ohrožují i cizáčtí mágové. Rozhodne se proto naplánovat akci s krycím názvem Rekonkvista, v níž nepůjde o nic jiného, než o definitivní uzavření transdimenzionální trhliny a osvobození Prahy od uzurpátorských bohů a po moci bažících cizáků. Mission impossible? Docela určitě!

Řádu nezbývá nic jiného, než se vydat na poslední štaci. V troskách hlavního města na ně ale čeká nebezpečí na každém centimetru. Bude to boj do poslední kulky. A plán? Všem přeběhlickým okupantům bez milosti rozšmelcovat ksicht a vystavit jednosměrnou letenku do pekla!

Zbude ale po osvobozovací akci tisíciletí vůbec ještě něco, co bude stát za záchranu?

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď