Seriálové novinky (2.)

Star Trek slaví 50. let a chystá si pro nás zbrusu nový seriál, od září nás bude bavit ženská verze Van Helsinga nakopávající upírské zádele a pánové Martin, King a Palahniuk se nám z knižní podoby nejspíš opět překlopí do podoby televizní. Také se (skoro) rozhodlo o osudu Hry o trůny, vrací se Červený trpaslík a rozloučíme se s britskou mini-sérií The Living and the Dead. To jsou novinky ze světa seriálů.

Star Trek Discovery

Star Trek (Discovery)

Před padesáti lety na Zemi sestoupil bůh a seslal nám požehnání. Tedy, ono to nebylo úplně před padesáti lety, protože první, byť neúspěšný pilot pod názvem Klec se objevil již v roce 1964. A také nešlo o boha, nýbrž „jen“ o Gena Roddenberryho s božskými schopnostmi a imaginací. A nejspíš nesestoupil, jen přijel naprosto obyčejným autem. Ten zbytek je ovšem čirá pravda. Star Trek je totiž požehnáním a scifista, který si před spaním nezopakuje názvy nejlepších epizod, je houby scifistou. To Star Trek prorazil žánru science-fiction cestu k širšímu publiku, to jeho fanoušci nás naučili, že televizní zábava nemusí skončit jen u pasivního sledování, to jeho scénáristé nám dodnes i přes všechny Terminátory, Matrixy a Gattacy ukazují, že by naše budoucnost mohla být zářná a plná skvělých věcí. Takže slavte, protože je co slavit!

Abychom tu ale jen neplácali do větru, podívejme se na nový seriál – Star Trek: Discovery. Na svědomí ho bude mít Bryan Fuller, který ve světě ST není žádným nováčkem. Krom dvou epizod k DS9 napsal a produkoval přes 80 epizod pro Voyager a moc dobře tedy ví, co ST potřebuje. Dějově by se měl ST: Discovery přiklánět spíše k původní časové linii a bude se odehrávat deset let před kapitánem Kirkem. Vyplní tak mezeru mezi původní sérií a jejím nepříliš vydařeným prequelem Enterprise. Nejvyšším velícím důstojníkem by měla být žena a v posádce se bude rovněž nacházet postava s menšinovou sexuální orientací. Doufejme, že oba dostanou do vínku víc než jen pokus splnit kvóty a zalíbit se bojovníkům za práva menšin. To ostatně zjistíme již v lednu roku 2017, kdy se odvysílá první epizoda.

 

Divoké karty

Společnost Universal Cable Production odkoupila práva na Divoké karty, jejichž vznik má na svědomí současný král fantastiky G.R.R. Martin. Jde o sérii antologií, v nichž pod rukama mnoha proslulých autorů vzniká nová alternativní Země. Krátce po druhé světové válce lidstvo zdecimoval mimozemský virus. Ten zabil 90 % populace a zbytek buď znetvořil, nebo obdařil nadpřirozenými silami. Které z povídek budou pro seriál využity, se ještě neví. Vlastně se neví skoro nic. Jen se dá vzhledem k současnému vlastníku práv odhadnout, že výsledný seriál vypustí do světa buď stanice Syfy, nebo The USA Network.

 

Life Is Strange (slider)

Life Is Strange

Legendary Entertainment oznámila, že odkoupila práva na Life Is Strange a hodlá z něj udělat seriál. A to je opět asi tak všechno, co se v současné době ví. Pokud vám název nic neříká, pak vězte, že jde o velmi kladně hodnocenou hru z roku 2015, kterou vydal Square Enix. Příběh adventury se točí kolem studentky fotografie Maxine Caulfieldové, která jednoho krásného dne objeví, že dokáže vrátit čas a měnit běh událostí. Snaží se proto využít svých schopností, aby zabránila zničení města silnou bouří, přičemž se musí vyrovnávat s tzv. motýlím efektem, který každý její sebemenší zásah přetvoří v radikální změny v časové linii. Pokud vás motiv zaujal a nechce se vám čekat, jak dopadne seriál, zkuste si zahrát hru. Minimálně na Steamu by teď měla být první kapitola z pěti zdarma ke stažení.

 

Van Helsing

Poslední dobou často opakovaná stanice Syfy na nás chystá další várku upírů. Podle všeho se ale nebudou ani třpytit, ani se tulit. Právě naopak. V blízké budoucnosti se jim podaří ovládnout svět a dostat lidstvo pod vražednou a děsivou nadvládu. Na scénu však nastupuje Vanessa Helsingová (Kelly Overtononá), dědička legendárního rodu upírobijců, která by mohla nerovný boj zvrátit ve prospěch lidstva. Premiéra první epizody nás čeká 23.září.

 

Program pro přeživší

Chuck Palahniuk u nás není neznámým autorem, a proto se zcela jistě najdou fanoušci, které potěší nejnovější zprávy. Sám autor potvrdil, že se jeho kniha Program pro přeživší dočká seriálové podoby. Na scénáři první řady prý pracuje Jim Uhls, který měl na svědomí i scénář dnes již kultovního Klubu rváčů. Více v současné době prý ale prozradit nemůže.

Další jeho kniha – Ukolébavka – by se pak mohla dočkat filmové podoby. Minimálně na ni běží KickStarter projekt, v němž nedávno vybrali přes 400 000 dolarů.

Pan Mercedes

Stephen King se vrací na televizní obrazovky a s ním přichází Pan Mercedes. Thrillerový příběh o vysloužilém detektivu Billu Hodgesovi, který se na vlastní pěst snaží dopadnout duševně nemocného vraha, jenž ho sám kontaktoval, by měl mít premiéru v roce 2018 a půjde o uzavřených deset epizod. Na pozici výkonných producentů jsou David E. Kelley (Ally McBealová) a Jack Bender (Pod kupolí), přičemž by se minimálně u pilotní epizody měli postarat také o scénář a režii. Obsazení hlavních rolí se ovšem potýká s obtížemi. V roli detektiva Hodgese se objeví Brendan Gleeson, ovšem kdo mu bude protivníkem, to se zatím neví. Původně role psychopatického vraha připadla Antonu Yelchinovi. Ten ovšem letos tragicky zahynul při autonehodě a nad postavou se tak vznáší otazník.

 

Red Dwarf XI

Červený trpaslík

Posádka lodi Červený trpaslík jistě patří mezi legendy a těžko dnes najít někoho, kdo by o nich alespoň neslyšel. Na každém už ovšem je, aby posoudil, zdali vytrvalá snaha přivést seriál zpět mezi živé stojí za to. V každém případě se tak děje a 22. září bude do světa vypuštěna první ze šesti epizod jedenácté série, přičemž už teď je jisté, že následujícího roku nás čeká stejně dlouhá dvanáctá řada. Takže nachystejte uzenáče, Rimsy a Listy jsou na snídani zpátky!

 

Hra o trůny

Poslední dvě řady seriálu jsou před námi a většina z nás nejspíš s napětím očekává návrat série na televizní obrazovky. Jenže divák míní a produkce mění. David Benioff a Dan Weiss oznámili, že se celé natáčení posouvá a tím se zpozdí i obvyklá dubnová premiéra. Důvod je prostý. Po šesti sezónách konečně přichází zima a slunečné letní počasí proto není podle představ tvůrců. Raději by prý něco zamračenějšího a šedivějšího i pro jinak slunné lokality. Tak snad výsledek bude stát za čekání.

Krom toho se také potvrdilo, že zkrácená osmá sezóna bude poslední. ALE! Už teď se mluví o tom, že se HBO nebrání nějakému tomu spin-offu. Takže je dost dobře možné, že konec Hry o trůny vlastně nebude konec a že se na úspěšném titulu bude i nadále pracovat. Prozatím je ovšem veškerá pozornost upřená na základní sérii.

The Living and the Dead

Britská mini-série z produkce BBC rozhodně nepatří mezi seriály, které bystě měli ignorovat. Příběh pokrokových manželů Applebyových, kteří na viktoriánský venkov přináší moderní technologie a postupy a kteří se nakonec budou muset vypořádat s invazí duchů a vlastními problémy, měl možná pomalý začátek, ale také spoustu skvělých nápadů a nakonec i ještě lepší vygradování. Bohužel (nebo bohudík?) se však nedočká druhé řady. BBC chce dát prostor jiným sériím a přinášet tak fanouškům stále nové nápady. Byť utnutí dalšího dobrého seriálu trochu zamrzí, nedá se popřít, že poslední, co svět potřebuje, je další nekonečná story natahovaná ad absurdum. Uvidíme, s čím přijdou příště.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď