STAR TREK: První kontakt

V pořadí osmý Star Trekovský film má tu výhodu, že vůbec nevadí zda patříte mezi příznivce tohoto seriálu nebo jste dokonale mimo. První kontakt je totiž akční sci-fi a všechny……

V pořadí osmý Star Trekovský film má tu výhodu, že vůbec nevadí zda patříte mezi příznivce tohoto seriálu nebo jste dokonale mimo. První kontakt je totiž akční sci-fi a všechny potřebné informace se dozvíte v rychlém úvodu.

Borgvé napadnou Zemi. Proti jejich krychli se postaví několik federálních lodí, ale nevypadá to, že to bude něco platné. Velitelství federace přesto odmítá povolat do boje o záchranu Země svoji elitní loď – Enterprise. Důvod je ten, že jejího kapitána Picarda před lety Borgové zajali a částečně ho asimilovali do svého společenstva. Picarda se ještě podařilo dostat zpět, ale určité pouto v jeho vědomí zůstlo. Enterprise nakonec přece jen do boje zasáhne a víceméně pomůže zachránit Pozemšťany. Zbytek Borgů však uprchne v čase do minulosti Země ( 21. století) a změní budoucnost.

V 21. století se na Zemi lidstvo právě vzpamatovává z 3. světové války. A kdesi v Americe vyrábí Zefram Cochrane vesmírnou loď, která může letět nadsvětelnou rychlostí. Při prvním pokusném letu si rakety má všimnout loď Vulkánů, která pak přistane na Zemi, aby se mohl uskutečnit historický První kontakt lidí s mimozemšťany. Toto historické setkání se stane základem pro vznik Federace. Borgové chtějí Cochranea zabít a tím zamezit setkání s Vulkány. Takže jak je vidět, posádka Enterprise má před sebou zase nelehký úkol.

Na filmu je poznat, že neměl zrovna nejmenší rozpočet. Triky fakt stojí zato, například úvodní bitva mezi krychlí a Federací. Akci vévodí souboje s Borgy a hlavně ten který se odehrává na trupu Enterprise. A občas potěší Data s nějakou vtipnou hláškou. Mně se První kontakt líbí nejvíc ze všech tří filmů s Picardem. Pro trekkies nutnost, pro ostatní zajimavá volba, které nebudou litovat.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď