Tatageek.cz startuje, držte si svářecí helmy! (PR)

Představujeme projekt Tátageek.cz – web pro hravé tatínky a jejich děti. (Samozřejmě činit se můžou i geekovští strejdové, tety, ba i maminky.) Souvislost se stejnojmennou knihou Táta geek – Úžasné geekovské projekty a aktivity pro tatínky a jejich děti vydanou nakladatelstvím Jan Melvil není náhodná. Naopak: web Tátageek.cz je zatím posledním z příspěvků do série “výchovných a naučných” knih pro otce a byl inspirován nejen knihou samotnou, ale také aktivitou jejího autora, Kena Denmeada. Jeho blog Geekdad.com provozovaný legendárním časopisem Wired je základnou amerických otců-geeků a nedávno byl dokonce časopisem Time zařazen mezi nejlepší blogy světa vůbec.

Tátageek.cz

No to bychom taky chtěli, takže proč s tím hned nezačít! 🙂 Jako tátové totiž sami dobře víme, jak je těžké podnikat, pracovat, vydělávat, a ještě být doma co platný jako otec (i jako partner). Je to otázka křehké rovnováhy mezi láskou k rodině, k práci a sobě samému. Přišli jsme na to, že jedním z nejlepších způsobů, jak rovnováhu nastolit a udržet, je pokusit se o částečné prolnutí všech životních rovin. Například: když to jde, dělat s dětmi nejen to, co baví právě děti, ale taky co strhává nás samotné. Tím moderně navazujeme na tradici historicky prvních geekovských zkušeností “s vláčky si nakonec hraje tatínek”.

Na webu Tátageek.cz najdete mimo jiné návod na:

Možná vás při prvním pohledu na web zamrzí, že není hned od začátku plný nepřeberného množství geekovských tipů a triků na několik týdnů. Možná si pomyslíte, že se tam už nevrátíte, když tam hned není obrovitá zásobárna nápadů. To by nás mrzelo. A udělali byste velkou chybu! Nicméně, ono to tak trošku závisí i na vás.

Podělte se o svůj projekt a dostanete od nás knihu!

V tuto chvíli zpracováváme naše další domácí projekty a chceme je v nejbližší době přidat na web. To ale stačit nebude, potřebujeme prostě vaše nápady a vaši pomoc. Ne, nežádáme dlouhé texty a složité popisy či příběhy. Stačí využít naší jednoduché šablony, poslat kratičký popis projektu, přihodit k tomu 1–2 fotky a nebát se to zazipovat do podoby vlastního geekovského humoru.

POZOR! Prvních 10 vašich příspěvků odměníme knihou (nebo ebookem) Táty geeka!

Stačí, když následující text označíte, překopírujete do emailu směřovaného na tatageek@melvil.cz, přidáte fotku/fotky a pár slov!

  • Zábavný název projektu [cca do 10 slov]: __
  • Stručný popis cíle, o co jde [cca do 50 slov]: __
  • NEPOVINNÁ POLOŽKA: Potřebné vybavení / materiál [-odrážky]: __
  • Kratičký příběh, jak to šlo / či nešlo [10–1000 slov :)]: __
  • NALÉHÁME a PROSÍME: (foto-příloha)
  • To je celé! Těšíme se!

Dárek: stáhněte si wallpapery

Máme pro vás malou pozornost: stáhněte si tématické wallpapery “Jsem táta geek” a vylepšete jimi své displeje!

O nás

Redakce Tátygeeka.cz vznikla docela spontánně. V tuto chvíli provoz webu na “čtvrt úvazku” řídí z poziceVelkého Táty Geeka Petr Šimčík v úzké a dělné spolupráci s Lukášem Gregorem a mnou. Věříme, že redakce se časem vytříbí a rozšíří, doufejme, že i s vaší pomocí. Mimochodem, Petr Šimčík je i autorem skvělé obálky knihy Táta geek!

Děkujeme, že si hrajete! Nezapomeňte sledovat náš twitter.com/ta­tageek_cz.

…a celý tým Jan Melvil Publishing

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď