Trocha toho novoročního bilancování

Naši drazí čtenáři,
byť trochu opožděně dovolíme si my, redaktoři Fantasy Planet, trochu zabilancovat.
Rok 2019 nepřinesl navenek na fantasyplanet.cz mnoho změn. Ale přesto můžeme hrdě říct, že jsme nespali na vavřínech (ostatně, pro to nebyl snad jediný důvod!) a snažili se posunout zase alespoň o kousek vpřed!

Jako první se pojďme podívat, co se podařilo.

Ačkoliv jsme nepříliš početná redakce, daří se nám držet poměrně vysokou frekvenci článků. Rozhodli jsme se primárně zaměřit na knižní recenze a komiksy, být především literárně orientovaným webem a zároveň poskytnout autorům prostor vyjádřit se, tudíž na webu najdete i větší množství rozhovorů.

Z literárních projektů se nám daří s Prvňáky – projektem pro začínající autory s maximálně dvěma vydanými knihami! Odvážlivcům nabízíme recenzi a rozhovor, aby se mohli alespoň trochu zviditelnit v očích potenciálních čtenářů a postěžovat si na těžký život začínajícího spisovatele. Je skvělé, že projekt zaznamenali i sami začínající tvůrci a obrací se na nás se žádostmi o recenze jejich výtvorů, čehož si vážíme.

Zajímavým projektem se ukazuje i zahraniční okénko – V Čechách (drze) po Slovensky. Zásluhu na tomto projektu má duo Zuzka Hloušková a Erika „Ena“ Adamcová, speciální poděkování míří i do nakladatelství Artis Omnis! A přesto, že v Čechách vychází fantastiky dost a podíl té opravdu kvalitní se stále zvyšuje, rozhodně není od věci upozornit na dobré „zahraniční“ knihy, které má český čtenář v podstatě na dosah ruky.

Občas se podaří proložit obsah i recenzí nějaké té hry, což je specialita Filipa Gotfrida, nebo filmem či seriálem, nad čímž bdí Josef Horký a Robert Šustr.

Mimochodem: tím, že jsme nejmenovali osobně, rozhodně neupíráme nikomu zásluhy!! Vy, čtenáři, určitě víte, které z našich recenzentů čtete nejradši nebo které naopak rádi nemáte.

Za podařené považujeme i zavedení povídek – uvidíme, jak dlouho nám redakční zásoby vydrží, ale náš tajemný ctitel Murdoc Jednoruký nás zásobuje poměrně pravidelně.

Ale dost bylo chvály, byly i věci, které se nedopadly podle našich představ.

Předně jsme koncem roku řešili technické problémy s webem. Naštěstí už by vše mělo běžet…

Smutnou zprávou je, že nám umřely Nedělníky. Díky kopě jiných starostí v rámci redakce a neaktivitě našich čtenářů (aneb můžete si za to sami!) se zkrátka nedaří dávat tyhle krátké literární sloupky dohromady. Je to škoda a určitě se k této tradici chceme vrátit alespoň formou občasníků.

Také jsme chtěli trochu přidat ve filmech a seriálech, ale nějak se nám nepodařilo najít kombinaci filmového nadšence a schopného pisatele. I na tomhle restu intenzivně pracujeme, leč štěstěna je potvora vrtkavá.

Takže pokud máte touhu přiložit ruku k dílu, stát se členem naší redakce a psát o knihách, filmech a seriálech, napište nám na email redakce@fantasyplanet.cz. Nebo na nás odkažte své známé s nedělníky, povídkami nebo knižními prvotinami. Tenhle web je totiž především pro vás, a za vaši aktivitu budeme rádi.

Podobná situace jako u předchozího odstavce panuje bohužel i u audioknih.

V současné době znovu rozjíždíme aktivitu na Facebooku a zkoušíme přidat i v oblasti zajímavostí, ať již ve formě akcí, conů, křtů či nově vydaných knih.

Poměrně intenzivně jsme uvažovali i o rubrice pro starší kultovní kusy, ale doba přeje reedicím, a tak tahle rubrika zmizela z našich redakčních plánů tak nějak organicky.

Jak vidíte, nebylo vše růžové, ale věřte, že děláme, co můžeme, abychom vám přinášeli dobrou zábavu a slušnou porci recenzí!

Vidíte sami, že dělat web je boj a nikdy předem nevíte, co vás překvapí. Ale máme signály, ať již od našich partnerů z řad vydavatelství či od samotných čtenářů, že nejdeme po úplně špatné cestě, a že vás naše články baví a zajímají.

Za celou redakci si přejeme: zachovejte nám přízeň i v tom nakousnutém roce 2020!

PS: Pokud máte jakékoliv nápady, připomínky, chcete nás pochválit či nám vynadat, náš redakční email redakce@fantasyplanet.cz je vám plně k dispozici.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď