Soutěžíme o román Století páry

Petr Schink se kromě několika povídek zapsal do povědomí čtenářů především jako autor sbírky Špinavá práce a jednoho dobrodružství Agenta JFK. Nakladatelství Triton v těchto dnech vysílá do světa jeho nový……

Petr Schink se kromě několika povídek zapsal do povědomí čtenářů především jako autor sbírky Špinavá práce a jednoho dobrodružství Agenta JFK. Nakladatelství Triton v těchto dnech vysílá do světa jeho nový román Století páry, který představíme ukázkou i slovy samotného autora:

Svět fantazie unese stejně dobře parní tříkolky hrkající po kočičí dlažbě, distingované pány v cylindrech s pistolí v rukojeti ebenové hůlky nebo geneticky modifikovaná monstra s hlavněmi bronzových děl přinýtovanými k ramenům. Z původní myšlenky se zrodila nejprve jedna povídka a posléze celá série příběhů, které vyústily v tuto knihu, páchnoucí uhelným mourem, strojním olejem a korditem. Před použitím doporučuji navléct kožené ochranné rukavice!

A my si o jeden výtisk Století páry zasoutěžíme. Odpovědi posílejte na adresu redakce@fantasyplanet.cz, označte je předmětem FP soutěž a nezapomeňte je odeslat nejpozději v neděli 28.2.. Držíme palce!

Otázky:

1. Fastynger van Hauten, hlavní hrdina Století páry, se objevil v textech Petra Schinka už dřív. V jakém příběhu poprvé?
2. Jakou přezdívku má Schinkův dvorní výtvarník, jenž je autorem obálek všech jeho knih?
3. Jedna povídka ze sbírky Špinavá práce je k přečtení i tady na FP. Jak se jmenuje?
4. Kolikáté dobrodružství Agenta JFK Schink napsal?

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď