Soutěžíme s Alenkou v říši divů

Rádi jsme se při pátrání po cenách pro naši novou soutěž zase po čase zatoulali do světa pohyblivých obrázků, konkrétně do kraje bláznivých klobouků, bílých králíků a šklebících se koček.……

Rádi jsme se při pátrání po cenách pro naši novou soutěž zase po čase zatoulali do světa pohyblivých obrázků, konkrétně do kraje bláznivých klobouků, bílých králíků a šklebících se koček. Společně s Timem Burtonem, Alenkou v říši divů a společností Falcon nabízíme všem našim čtenářům možnost stát se majitelem jednoho z pěti filmových triček s motivem Kloboučníka, kterého ve snímku ztvárnil skvělý Johnny Depp. Prohlédnout si je můžete zde.

Odpovědi posílejte označené předmětem FP soutěž na adresu redakce@fantasyplanet.cz do úterý 16.3. včetně. Přejeme hodně štěstí!

Otázky:

1. Alenka v říši divů se stala režisérům předlohou již mnohokrát. V kterém roce vznikla úplně první adaptace?

2. Mia Wasikowska, která ztvárnila Alenku, by měla hrát hlavní roli i v připravovaném snímku inspirovaném jistou slavnou knihou anglické literatury. O jaký film jde a kdo jej bude režírovat?

3. Lewis Carroll se kromě dvou dobrodružství Alenky proslavil i jednou samostatnou básní. Jak se jmenovala?

4. Johnny Depp se objevil v mnoha filmech režírovaných Timem Burtonem. Který snímek stál na počátku této spolupráce a v jakém roce vznikl?

5. A pokud jste již Alenku viděli, na závěr nám prozraďte, která postava vás nejvíce okouzlila.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď