Dvacetiny s Fantasy Planet: vydavatelstvím audioknih Tympanum.cz představuje svoji nabídku fantasy

O sci-fi vydávané v audioknižní podobě již řeč byla (dokonce ve dvou dílech). Nyní je čas se tedy podívat souhrnně na fantasy, byť o některých sériích již byla řeč v samostatných příspěvcích, protože zkrátka stojí za pozornost!

Ben Aaronovitch – série Řeky Londýna

Vydavatelství Tympanum vám nabízí (prozatím) tři knihy z úspěšné urban fantasy série Řeky Londýna (Řeky Londýna, Měsíc nad Soho, Šepot podzemí) od anglického spisovatele Bena Aaronovitche, které sledují dobrodružství Petera Granta, prvního čarodějského učně za posledních padesát let. Po ulicích Londýna se prohánějí duchové, získat svědectví od mrtvého není zas tak veliký problém a kriminální živly tu jsou jako ryby ve vodě. Řekněme, že život Petera Granta se najednou stal mnohem zajímavějším a těžším. Všechny tři díly namluvil Tomáš Kobr. (ukázka)

 

George R. R. Martin – Píseň ledu a ohně, Rytíř Sedmi království, Oheň a krev

Celou ságou provází František Dočkal, takže se nemusíte bát, že co díl, to nový vypravěč. A pokud si úplně nejste jistí, jestli se vašim uším bude namluvená sága zamlouvat, Tympanum má ve své nabídce každou knihu (Hra o trůny, Střet králů, Bouře mečů, Hostina pro vrány, Tanec s draky) zvlášť, anebo pokud jste s audioknihami za dobře, určitě přivítáte možnost zakoupení všech doposud vydaných namluvených knih v jednom!

František Dočkal vás zavede na území Sedmi království, kde se na sebe hlavy rodů falešně usmívají a ve stínech spřádají plány koho se zbavit. Když je tedy lord Eddard Stark povolán na pozici králova pobočníka, začíná krutá hra intrik. Hlava rodu Starků je totiž nepohodlnou osobou na královském dvoře, navíc se svojí šlechetnou povahou se do politických pletek moc nehodí. Každý člověk v blízkosti Železného trůnu střeží svá tajemství jako oko v hlavě. Být chytrý nestačí a mít mocné postavení také ne. Kdo nakonec hru o trůny přežije? (ukázka)

A pokud vás zajímá, co bylo ještě před touto ságou, pak jsou pro vás připraveny tři novely ze světa Písně ledu a ohně. Rytíř sedmi království přidává další střípky a souvislosti do rozsáhlého světa. Jasně, i z této audioknihy máme ukázku.

A ještě jeden výlet do minulosti světa G. R. R. Martina – tentokrát o něco faktografičtější. Oheň a krev je v podstatě kronikou rodu Targaryenů a dává odpovědi na spoustu otázek, které autorova hlavní sága přinesla. Ostatně, poslechněte si ukázku.

 

James M. Barrie – Petr Pan

Kdo by neznal alespoň filmovou verzi o létajícím chlapci ze Země Nezemě, jeho víle Zvonilce a padouchu kapitánu Hákovi? Vydavatelství Tympanum představuje namluvenou verzi této pohádky od skotského novináře a spisovatele.

Všechny děti vyrostou, až na jedno – až na Petra Pana, který vyrůst nikdy nechtěl, aby si mohl pořád hrát. S Ostatními kluky Ztraceňáky žije na ostrově v kouzelné Zemi Nezemi, kam pozve malou Wendy a její bratry Johna a Míšu. Společně nepozorovaně uletí skrze otevřené okno jednou v noci vstříc novým dobrodružstvím. (ukázka)

 

Sergej Lukjaněnko – Noční hlídka

Příběh zasazený do Moskvy devadesátých let popisuje začátky Antona – nové posily Noční hlídky, která vede dlouholetý souboj Dobra a Zla, Světla a Tmy a jejich služebníků. Lukjaněnko vytvořil svět plný šedi, kde pojmy jako „správný“ a „špatný“ neexistují. Vše záleží na úhlu pohledu a morálních zásadách jedince.

Noční hlídkou vás sedmnáct hodin bude provázet Jiří Černý, a vzhledem k tomu, že vydavatelství Tympanum namluvenou knihu vydalo v loňském roce, zřejmě se můžeme těšit i na další díly z této série. A pokud vás Noční hlídka zajímá, poslechněte si na ukázku.

 

Ursula K. Le Guinová – série Zeměmoří

Vypravěč Tomáš Juřička vás provede poutavým příběhem dvou dílů (Čaroděj Zeměmoří, Atuánské hrobky) Zeměmoří, která je dnes již kultovní záležitostí. Když kovářskému synkovi Dunymu nabídne mág Ogion, že ho vezme do učení, mladík souhlasí, a navíc se od mága dozví i své pravé jméno – Ged. Jako každý jiný učeň je Ged zvědavý a ctižádostivý. Při honbě za mocí a znalostmi si Ged zahrává s dlouho utajovanými tajemstvími. Tohle je příběh o tom, jak ovládl slova moci, ochočil starověkého draka a překročil práh smrti, aby obnovil rovnováhu. (ukázka)

 

J. R. R. Tolkien – Pán Prstenů, Hobit

Pod jménem J. R. R. Tolkiena vychází nové knihy téměř půl století po jeho smrti. A to už něco znamená! Trilogie Pána prstenů je navíc mnohými označovaná za zakládající dílo žánru, které inspiruje spisovatele i v současnosti. Jen pro připomenutí zapomnětlivkám a představení neznalým se jedná o trilogii (Společenstvo prstenu, Dvě věže, Návrat krále) složenou ze šesti knih, v níž se spojí odlišné rasy, národnosti a všemožní tvorové v boji proti Temnému pánu Sauronovi. Do hry ale souhrou náhod zasáhne dlouhé roky ztracený Prsten moci ukutý Sauronem v ohni Hory osudu, se kterým by si dokázal podrobit všechny obyvatele Středozemě. Na bedra hobita Froda Pytlíka tak dopadne nelehký úkol – zničit Prsten v místě, kde byl vytvořen. V doprovodu dalších osmi společníků se vydává na dlouhou a náročnou cestu, na jejímž úspěchu či nezdaru může záviset osud celé Středozemě!

A víte, jak to je! Jen my rozhodujeme o tom, co uděláme s časem, jenž nám byl dán, proto pospěšte poslechnout ukázku na stránkách Tympana (ukázka), abyste věděli, jestli se vám zpracování zalíbí. A pokud by vás zajímalo, jak se Prsten moci dostal k Bilbu Pytlíkovi, měli byste si poslechnout Hobita, kterého pro vás namluvil Vladimír Kudla! (ukázka)

 

Neil Gaiman – Američtí bohové, Anansiho chlapci

Mezi klasiku zahraniční fantastiky by se dali započítat i Gaimanovi Američtí bohové, kteří v originále vyšli knižně v roce 2001 a získali si natolik velký počet fanoušků, že v roce 2017 vznikl stejnojmenný seriál vysílaný stanicí Starz.

Děj začíná propuštěním hlavní postavy, Stína, po třech letech z vězení. Žádné radostné rodinné shledání se ale nekoná, neboť jeho milovaná manželka Laura zahynula při záhadné autohavárii a Stín tak ke všemu musí jít ještě na její pohřeb. Během cesty jej osloví starší muž, který se představí jako Středa a nabídne mu práci, což Stín zprvu odmítá, ale po propité noci a rvačce s přítelem Středy nabídku přijme. Jakou šanci najít si práci by jinak měl, když ho zrovna pustili z basy? Stín se tak stává svědkem pár pro smrtelníka neuvěřitelných věcí, kouzel a také součástí Středova podivuhodného poselstva. Společně se vydávají na cestu Amerikou a Staří bohové se střetnou s těmi Novými… Příběhem vás bude provázet Kajetán Písařovic a můžete se těšit na pořádnou jízdu (ať už v podobě MP3 ke stažení nebo CD)! A samozřejmě nechybí ani ukázka.

 

Ačkoli se Američtí bohové tváří jako samostatná kniha, za nepřímé pokračování fanoušci často považují Anansiho chlapce, kteří vyšli v roce 2012 a odehrávají se ve stejném univerzu.

Michal Isteník vás provede příběhem Tlustého Charlieho, který své jméno naprosto nesnáší, ale nedaří se mu ho zbavit. Jeho otcem není nikdo jiný než Anansi, šejdířský bůh. Charlie ale netuší, co je jeho otec přesně zač a od něj se to ani nedozví, protože Anansi zemře na pódiu karaoke a absolutně tak zruinuje Charlieho život. Do hrobu si s sebou tím pádem vezme i několik tajemství, například že Charlie má bratra, který se jednoho dne objeví na prahu jeho dveří. Následují lekce života, přesně jako by si život užíval sám jejich tatík. Alespoň dokud se něco nepodělá…

V Anansiho chlapcích se dozvíte, že ne vše může být tak, jak se zdá – zvlášť, pokud jste synem boha, a že přežít vlastní rodinu dá taky setsakramentskou práci.

A samozřejmě ani tentokrát vás neochudíme o ukázku.

 

Andrzej Sapkowski – Zaklínač

Vydavatelství Tympanum může nabídnout kompletní pentalogii (Krev elfů, Čas opovržení, Křest ohněmVěž vlaštovky Paní jezera), kterou si můžete koupit jedno CD po druhém, anebo jako komplet pěkně všechno naráz. Nechybí ani volně navazující román Bouřková sezóna nebo sbírka povídek Meč osudu. Takže nejen fanoušci téhle ságy, ale i úplní nováčci si přijdou na své a vyberou si, co jim nejvíce padne do noty.

Úplným nováčkům by určitě přišlo vhod menší představení. Sága vypráví příběh Geralta z Rivie, který si vydělává zabíjením všemožného nebezpečného příšerovského sajrajtu. Osud jej svede dohromady s mladou princezničkou Ciri, o níž se musí postarat a zachránit ze spárů všech, kteří chtějí zneužít jejích schopností a skutečnosti, že je poslední dědičkou svého království!

 

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď