FPÚ pátrá, radí, informuje (16.)

Hlavní zpráva: Parcon (národní setkání fanoušků fantastiky) a Gamecon (národní setkání fanoušků deskových her) se pro letošek spojí a odehrají se ve dnech 20.-23. 7. v Pardubicích. (Za opožděnou zprávu se omlouváme, dovolené nám tentokrát udělaly větší šarádu, než jsme čekali – nicméně doufáme, že všichni fanoušci zachytili informaci i jinde a nyní již balí…)

  • Byli jsme přítomni na dvou velkých akcích: Albi Game Day a Festival fantazie. Ta starší – AGD – se povedla po propagační stránce (reference o chystaných hrách, něco k zakousnutí pro návštěvníky, křest Scythe), ale zklamala část hráčů, neboť Albi s sebou přivezlo jen pár výlisků chystaných her a kdo se včas nedostal ke stolu nebo nechtěl koukat, jak hrají jiní, nemohl si z jejich jinak bohaté produkce zahrát nic. Naopak tradičně velký, dlouhý (10 dní!) a pohodový FF zase nenabídl kompletní servis od všech velkých vydavatelů – chyběly stánky a hry Blackfiru, Piatniku, Dina, zato ale bylo mnoho her k zahrání; hlavně Mars: Terraformace, který se dal zapůjčit bez čekání jen v brzkých ranních nebo pozdních večerních hodinách.
  • Albi pro letošní podzim přislíbilo crossover Osadníků z Catanu a Hry o trůny. Prý dokonce nepůjde jen o staré známé v novém hávu, nýbrž o relativně novou hru jako takovou. No, uvidíme.
  • Pro změnu crossover Domina a Carcasonne, který i u nás distribuuje Mindok pod názvem Kingdomino, už své kvality prokázal: čerstvě získal cenu kritiků ve Spiel des Jahres 2017. Gratulujeme a jdeme si ho zase zahrát – a vy si nalistujte naši recenzi.
  • Rexové tvrdí, že od nich bude rozšíření k Malým velký galaxiím (už aby to bylo), novinka Malá velká dobrodružství a také blafovačka Hledá se hrdina. Tak uvidíme, ale na ty Galaxie se opravdu těšíme – jsou výborné, opět vizte naši recenzi.
  • A nakonec okrouhle zase k Festivalu fantazie. V rámci vstupného si tam opravdu můžete na deset dní sednout do herny a hrát, hrát, hrát každý den do dvou v noci. (Od kolika nevím, tak brzo, abych zůstal před zamčenými dveřmi, jsem nikdy nevstal.) My jsme zkusili například Ice Cool – Ledovou školu, což je báječná cvrnkací sranda pro malé i velké, iKnow All in neboli novou a ještě lepší verzi iKnow, a Mici Maki, která nás příliš nenadchla, přestože je v ní spousta roztomilých koček.
  • O dalších novinkách vás budeme informovat příště, až bude jasnější, které budeme přímo recenzovat a kterým se budeme věnovat jen ve zkratce zde. Dovolené jsou za námi, prázdniny před námi, takže tempo recenzí se opět zrychlí!
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď