V opuštěné chatě není dobře pátrači samotnému

Jelikož členové redakční herní skupiny byli zčásti nachlazení a zčásti zbabělí, vyrazil váš oblíbený recenzent do Opuštěné chaty sám. Poslyšte, respektive počtěte, co se mu přihodilo.

Věrna atmosféře vás úvodní zápletka nutí chovat se stejně nelogicky jako v laciném hororu: když vám cestou na dovolenou vypoví vůz a začne hustě pršet, vy se nezamknete bezpečně v autě, ale vyrazíte do blízkého lesa hledat přístřeší…! Jasně, nějak hráče do té chaty dostat musej, ale tenhle prst je už móóóc vycucaný…

 

O chlup a na chlup

Protože i tuto hru připravili manželé Brandonovi, je skoro na chlup podobná Tajné laboratoři, kterou jsme recenzovali nedávno. Kvízy, které musíte vyluštit, abyste si otevřeli dveře na svobodu, nejsou příliš tematické, na rozdíl od hezkých obrázků. I zde je dešifrovací kotouč a nápovědy odstupňované do tří úrovní, přičemž ta třetí obsahuje prostě výsledek a popis postupu, jak jej dosíci. Opět není vymezena časová hranice, ale čím rychleji se z chaty dostanete, tím více hvězdiček obdržíte.

Opět platí, že čím větší máte slabost pro rébusy, tím vás Chata více potěší, a čím větší v nich máte praxi, tím vám půjdou rychleji od ruky. Škoda jen, že finální hodnocení (stále) nezohledňuje počet zúčastněných hráčů – na vlastni šedou kůru mozkovou jsme si ověřili, že víc hlav víc ví a není proto fér posuzovat stejně rozjuchanou skupinku jako osamělého bojovníka za vlastní svobodu.

A jednu radu na konec: pravidla sice uvádějí, že nejsou nutné, ale opravdu doporučujeme připravit si na stůl také nůžky, protože natrhání patřičného materiálu by vám zabralo zbytečně moc času a nervů.

 

Inka a Markus Brandonovi: Exit – Opuštěná chata
Vydal: Dino Toys
Počet hráčů: 1-6
Doporučený věk: 12+
Doba hry: 60-120 min.
Čeština: pravidla ano, materiál ano
Cena: 379 Kč

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď