Jaké to je žít v Gothamu? Procházet se po jeho nočních ulicích? A co teprve pracovat u gothamské policie, zvláště v oddělení závažných zločinů, když se snažíte vnést zákon mezi superpadouchy, kteří mají vždy navrch a opovrhují všemi kromě jediného – netopýřího muže. Tyhle otázky musí trápit minimálně každého fanouška noiru mezi Batmanovými čtenáři a trápily zjevně i autory komiksu Gotham Central.