Vzdor kalený krví

Když království podléhá barbarským hordám a plíživému stínu temnoty, zachránit ho může jedině králova elitní jednotka. Ale co když je její velitel ještě děsivější než nejzuřivější nepřítel? Má být zachráncem – ale dost možná přinese věk zabíjení, násilí a krve…

Turčany Roman: Khaar vzdorující Khaar se vypracoval z nalezence na velitele elitní královské jednotky. Je obdivovaným velitelem, jehož muži by za něj položili život, a on sám obdivně vzhlíží ke králově dceři. Ovšem za tváří hrdiny se skrývá ještě jedna – děsivá a brutální. Protože Khaar v sobě drží Bestii, kterou musí uklidňovat krví nevinných.

Brzy však přijde čas, kdy se Bestie přestane skrývat a zatne pařáty do lidského masa bez obav z odhalení. Království je totiž v ohrožení. Spiklenci uzavřeli smlouvu s temnými silami a mezi vítězstvím zla a nadějí lidského rodu stojí jen Khaar a jeho muži. Ti jsou vydáni všanc krutým severským barbarům i odpadlým jednotkám, po jejichž boku ještě nedávno bojovali.

Jenže zrádci udělali chybu. Považovali Khaara za člověka. Ve výhni krvavých bojů se velitel Jestřábů zbaví veškeré lidskosti, veškerého slitování. Jeho nepřátelé nevypustili pouze síly temných bohů, ale také něco, před čím se budou brzy sami třást hrůzou. Khaar se totiž nikdy nevzdává a má jediný cíl – zničit ty, kteří jej připravili o všechno…

Vítejte v říši, která doslova zrudne krví. Střet mocných sil proti sobě postaví nejen nekromanty a černokněžníky, ale i démony a nemrtvé. Hlavní hrdina totiž nerozlišuje dobré a zlé, ale pouze ty, kdo jsou proti němu, a ty, kdo jsou s ním. Jeho snahou není vrátit lidem světlo, ale jen se pomstít – a snad, jakkoliv tomu sám nevěří, najít zbytky svého lidství…

Nakladatelství FANTOM Print přináší strhující fantasy, na kterou se nezapomíná. Zběsilá akce, temná tajemství i odporné kreatury toužící zotročit nevinné… V tomto světě není místo pro naději. Na konci zůstane jen popel, ale i v něm se Khaar bude zběsile smát…

Anotace:

Khaar je velitelem té nejelitnější jednotky království – obávaných Jestřábů. Jeho odvaha a síla jsou legendární, láska k mladé princezně dojemná a věrnost zemi neochvějná. Proto musí zemřít. Protože spiklenci chtějí celou zemi ponořit do stínu a přivést její obyvatele na oltář temných bohů. Ovšem zbavit se Khaara není tak jednoduché. Tam, kde ostatní umírají a ztrácejí naději, Khaar se teprve probouzí. Protože i on v sobě má prastaré zlo; Bestii, která si žádá krvavé oběti nevinných a před kterou se budou muset sklonit barbarští Seveřané i civilizovaní zrádci. Jim všem – a také řadě bestií a démonů – se Khaar hrdě postaví. Jenže dost možná bude právě jeho vítězství znamenat větší temnotu než smrt… S Khaarem přichází do české fantasy nový svěží vítr – nebo také krvavá bouře, protože Khaar nezná kompromisy a nezná ani slitování. Jeho nepřátelé možná slouží zlu, ale ani oni nejsou připravení na ničivou sílu, kterou vypustili do světa.

Ukázka:

Roman Turčany

Narodil se v roce 1978 ve Šternberku u Olomouce. S rodinou žije v Českých Budějovicích, kde vystudoval střední integrovanou školu stavební. Už v té době psal povídky, které ale končily v šuplíku. Po ukončení základní vojenské služby se začal literární tvorbě věnovat naplno, kdy napsal několik textů ovlivněných tvorbou jednoho ze zakladatelů žánru fantasy, R. E. Howarda. Zúčastnil se s nimi literárních soutěží, ale výrazněji se neprosadil. Pro inspiraci procestoval polovinu Evropy s batohem na zádech a úspěch se dostavil: v roce 2009 obsadil v Ceně Karla Čapka druhé místo s románem Khaar vzdorující.

 • Roman Turčany: Khaar vzdorující
 • Formát: brož., 145×205 mm
 • Počet stran: 304
 • Cena: 269 Kč
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

55 komentářů

 1. Ukazka alebo recenzia by nebola ? Uz parkrat som sa popalil …. 🙂

 2. ukázka
  Hmm to je divné, na dagon.cz ukázku mají. Působí trošku jako warhammer bez warhammeru. Ale může to být dobré

 3. Ukázka je ….
  i na fantasyi … nebo jak se to kua skloňuje:-).

  Ať si každý zváží zda do toho jít, já tu nechci domácímu:-) kazit kšefty.

 4. Škoda
  Podle ukázky se to čte jak něco od Kotlety. Pass….

 5. Ukázku jsme doplnili 🙂 Za sebe můžu říct, že oddechové čtení je to výborné, ale já jsem samozřejmě zaujatá, četla jsem to ještě v rámci kolečka před vydáním. Nicméně když se člověk přenese přes poměrně klišé začátek, zjistí, že hlavní hrdina je o něco komplexnější, než anotace naznačuje, a vlastně mu pak i fakt fandí. Stejně jako Jerichovi – druhé skoro hlavní postavě – což je taky svéráz.

  Na plné (a nestranné :p) recenzi už se v redakci pracuje.

 6. Pokud bude e-book zkusím,do papíru se mi nechce.Ukázka nebyla špatná a aspoň podpořím domácí tvorbu.

 7. Jen na prvních dvou stranách ukázky je slovo “bestie” použito 12x! To už je snad na zápis do nějaké knihy literárních rekordů. Dalších dvanáct “bestií” už bych fakt nedal, takže se omlouvám, ale nákup tohoto díla přenechám jiným.

 8. To Leon: bylo by fajn to nějak rozvést, jinak je to plácnutí do vody.
  To Karel C: S trochou štěstí tenhle autor třeba neslyšel pravidlo, že pokud má mít něco na knížce vypilované, je to prolog 🙂 a dál to už bude lepší jak píše Xan.
  Ještě si to rozmylsli – přicházíš o hen ten… nový svěží vítr 🙂 (mimořádně nešťastná formulace u něčeho co ani neskrývá silnou inspiraci světovými vzory)

 9. to karel c
  Taky. Ty prvni dve stranky na me zapusobily dost toporne, a to sem ani nepocital bestie. Ale kdyby to dal bylo lepsi, proc ne

 10. To KarelC a 2mraky …
  Líný lumpové, až pod nos vám to dají a ještě zadarmo, a vy ani tu ukázku nedočtete do konce:-). Kam ten svět spěje ….

  Fakt je, že ty první dvě strany jsou úlet, ale u prologu mne to tak nebere. Ty další … v ukázce … jsou už takové běžné. Kdybych se nudil a náhodou to někdo nechal válet se na stole, tak tomu dám možná šanci. Ale to je tak všechno. Hlavou o zeď jsem díky tomu netloukl, ale že bych měl nějaké nutkání se dočíst “jak to bude dál”, to zrovna taky ne.

 11. to Michael S
  Ale, jo ja jsem to docetl, akorat ze mi utkvel jen prolog. Zbytek uz se dal ale jsme na tom priblizne stejne.

 12. to MichaelS a dva mraky:
  Tak vyloženě špatné to asi nebude. V tom roce 2008 to skončilo v kategorii “Novela” hned pod Rečkovou i když s výraznou bodovou ztrátou.
  Jen se to mohlo trochu vypilovat a vyzobat třeba i ty “bestie”, které jsou nejen v prologu, ale táhnou se celým textem ukázky.

  Rozhodně obálka je excelentní! Pokud se nakonec dám přesvědčit, abych si to pořídil, tak to bude jeden z rozhodujících faktorů.

 13. To KarelC
  Ten první odstavec je tedy zajímavá úvaha:-).

 14. to dva mraky:
  Nechtěl jsem to komentovat. Ale když už jsi to otevřel… 🙂 Taky autora znám. (Před časem jsem si kupoval nějaké figurky od jedné východoasijské firmy a tam byla poznámka, že jsou inspirovány právě dílem tohoto autora)
  Nejvíc mne zaráží, že tady nikde není jeho jméno uvedeno.

  Konkrétně tahle obálka je hodně osekaná verze tohoto obrazu, že?
  https://www.artstation.com/artwork/3oVwo

 15. to Karel C
  Autora jsem neznal, ale na ukázce je stránka se záznamem o autorských právech. Pak jsem se docela dlouho kochal… 🙂

 16. S křížkem po funuse, vzhledem k tomu, že debata už se přesunula, ale ten prolog je fakt o dost slabší než zbytek knížky. Během něj jsem to měla chuť zahodit… a všechno po něm jsem přečetla na jeden zátah. Prostě oddechovka. Ale je fakt, že mně tenhle typ příběhu sedne.

 17. 2 KarelC
  Predstav si, ze namiesto 12x bestie by tam bolo 12x hovno 🙂

  Ale nie, stale rozmyslam nad tym, ci si to kupit, alebo nie …. dost ma odradza ta ukazka, je taka … nijaka.

 18. to dva mraky
  No, zaprvé se z Khaara vyvine něco jako nabušenější verze Greenova Jestřába – bijec, ale s mozkem v hlavě (a ta bestie by tam vlastně vůbec nemusela být, dává to i bez ní). Zadruhé skončí sám a musí sesbírat nějakou dostatečnou vojenskou sílu, se kterou by mohl jít osvobozovat vlastní království, což probíhá dost zábavným a mírně znepokojivým způsobem. Zatřetí se z dámy v nesnázích vyklube pěkná mrcha… a za čtvrté jsem fakt hodně ocenila Jericha, králova vrchního vyšetřovatele, a jeho linii. Přišli mi s Khaarem jako dobrý kontrast.

  Takže ve výsledku mi prolog a první kapitola připadaly rozpačité, ale dál mě to prostě a jednoduše bavilo číst, a to už se mi zas tak často nestává.

 19. to dva mraky
  Ale je pravda, že na náročnou literaturu si to nehraje ani omylem a já mám brak ráda 🙂

 20. Mi to připadá jako další zbytečná kniha z Fantom Printu, kdybyste raději vydali ten Warcraft.

 21. Tak je fajn, že známe názor Fantomprintu na knihu jím vydanou:-).

  Já nechci být nějaká jooo k….a, ale …. Šmuclerová by Blesk taky chválila:-).

  Aby bylo jasno, to neplatí jen tady a teď , ale obecně mi nepřijde šťastné, aby se osoby spojené s nakladatelem vyjadřovaly ke kvalitě obsahu jím vydané knihy.

 22. to MichaelS
  No, nevidím důvod, proč bych se vyjádřit nemohla, když jsem hned v první větě přiznala, že jsem zaujatá 🙂 Věřit mi samozřejmě nemusíte, i když nevím, proč bych plýtvala energií na to, abych si tu něco vymýšlela – to už by bylo jednodušší mlčet, nikolivěk?

  Lipo: S Warcraftem to bohužel vázne u Blizzardu, ne u nás.

 23. to MichaelS:
  “Koho chleba jíš…” Nicméně v tomto případě bych měl plné pochopení. Kde jinde, než na svém webu, pochválit knihu od vlastního vydavatele. To mně nikdy nevadilo a nevadí. Od toho je tam ta diskuse, abychom to prošťourali zvenčí. A tam slušné negativní názory nikdo nepromazává. To musím ocenit!

 24. to Xan:
  Asi se nic nestane, když si to prostě koupím a zkusím si přečíst i ten zbytek po ukázce. Přesvědčila jste mě. 🙂

 25. to Ogre:
  Kdyby tam bylo 12x hovno, tak by již šlo o naturalismus. 🙂

 26. To Xan
  Nikde jsem nepsal, že by ses vyjádřit nemohla, jen jsem názoru, že to je dosti nešťastné …. a jak jsem psal, ne jen ve tvém konkrétním případě, ale obecně, i v případě jiných nakladatelství. Ale já mám občas vůbec divné názory.
  Jinak mlčení je vždy jednodušší, ale z marketingového hlediska má jistě slabiny:-).

  To KarelC … jestli tě takto snadno přesvědčí k pochybným nákupům i ctěná choť a dcery, tak … tak jsem rád, že tě ta moje nezná:-). Na druhou stranu, ten ekonomický růst se sám neudělá, takže směle do toho:-).

 27. to MichaelS:
  Bohužel, naprosto jsi to trefil. Když doma řeknu jasné “NE” nějakému nákupu, tak to okolí chápe, jako neurčitý souhlas. Takže raději jasné “NE” neříkám, abych se zbytečně neztrapnil. 🙂

  Až budeš mít doma čtyři děvčata, tak pochopíš, že tři stovky za knížku je ta nejmenší položka ve výdajích.

 28. to KarelC
  Jaképak výdaje na ženu? Moc nejí a co práce zastane! Hlavně aby uměla správně podat vodku na stůl!

 29. to Xan
  Vezmu si z toho, že minimálně základní příběh není zlý. OPravdu tam má vnitřní bestii jen jako takovou sanoúčelnou vymyšlenost?

 30. to Michael S
  Kdyby fantasyplanet bylo fakt velké médium… možná by tvoje pochyby o vhodnosti vstupu admina do diskuse dávaly i smysl. Ale tady? Vždyť je to poloviční fanzin.
  Že je to ryze soukromý názor je zjevné a navíc kolikrát jsi Xan viděl juchat pod knihami Fantomprintu?

 31. to Podchaljuzin:
  To by ses divil, jak je to náročné na chov! A vodku si podává sama. Přesně řečeno ředí si s ní Martini.
  🙂

 32. Takže zpátky ke knize, je to takové nemastné, neslané, prostě dle mého názoru průměrné. A v té záplavě mých nepřečtených knih to je ztráta času. Howgh.

 33. Tak som to kupil aj ja, som cca v polovici a je to …. ja neviem, take vselijake, prilis prvoplanova brutalita, snazi sa to byt Warhammer, ale chyba tomu velmi vela, aby z toho bol aspon priemerny Warhammer. Docitam to, ale nejak mi to nejde ….

 34. Zajímalo by mě, proč každý srovnává s Warhammerem, o Chaosu přece psal už Morcoock před mnoha a mnoha lety. I já koupil a…. nelituju, ani náhodou. žádné zbytečné popisy, samá akce, má to fakt spád. Jak psala Xan, přečetl jsem v podstatě na jeden zátah… můžu jen doporučit. (a mimochodem, dobrá polovina knih z Warhammeru neni tak dobrá) Howg

 35. 2 Dave
  Myslim si, ze po 20+ rokoch citania fantasy mozem len napisat, ze je to dost okata kopia WH knih. Aj ked nie tak dobra, ako tie najlepsie veci, nie tak dobra ako nadpriemerne veci, pohybuje sa to niekde v strede. Cize obycajny priemer.
  Ano, ziadne nudne opisy, ale je to take …. neviem, chyba tomu nieco aby som si povedal, ze je to dobra kniha. Takto je to pre mna len slusna kniha na jedno precitanie, ktoru potom predam, druhykrat to nebudem mat chut citat.

 36. to ogre
  hm, každého názor. Teď si představ, že by se tam objevily jména a místa, která známe z WH, zamysli se, hned by to bylo jiné (já myslím, že šlo o autorská práva nebo tak)
  Asi je to autorova prvotina, nic jiného jsem od něj nikde nenašel, uvidíme jestli se to nebude lepšit.

 37. jasne, ale je to jasna kopia stylu knih zo sveta WH
  ako na prvotinu je to slusne, ale nie je to az take super ako tu tomu robila reklamu Xan

 38. to ogre
  To možná asi bude, ale je to čtivé. Myslím, že dnes už je všechno něčeho kopie, co šlo, už bylo vymyšleno.
  Xan možná dělá reklamu, když je to od nich, ale na škodu to asi nebude, je to jen začátek.

 39. Akoze nehadam sa s tebou, pre teba je to mozno putave a citatelne, mne to zadrhava a nejak sa na to neviem sustredit. Dnes ked ulozime deti to docitam a dam vediet celkove dojmy.

 40. Přesně, každému se líbí něco jiného. Nikomu to “své” nenutit

 41. ogre5241
  jo tohle znám, někdy se prostě nemůžu začíst a knížku pak šmahem odsoudím. No, občas se mi ovšem stane, že za čas zjistím, že jsem byl hodně nespravedlivý. Zrovna nedávno.

 42. Docital som to, bolo to take …. neviem, nieco tomu chybalo aby ma to vtiahlo a udrzalo. za mna priemer ku ktoremu sa uz nikdy nevratim.

 43. Xan dělá reklamu, protože ji to prostě bavilo číst, ale u toho už jsme byli a evidentně mi to stejěn nikdo nevěří 🙂

  Mimochodem, WH by možná bylo šťastnější hodnotit po autorech, ne jako celek… i když to je, opět, jen můj názor.

  to dva mraky (hodně, hodně pozdě, protože jsem si prostě nevšimla): Jo. Podle mě tam fakt není potřeba.

 44. Náhodou, mě se to taky líbilo. Xan, bude pokračování nebo tak? Je to takové otevřené..

 45. Takze aby som to rozpisal, co mi vadilo na knihe najviac – za peknou obalkou sa skryva amatersky napisana kniha, ktora (povedzme si pravdu) sa predava za cenu diela renomovaneho spisovatela.
  Vetne skladby su na urovni poviedkovej tvorby amaterov prispievajucich raz za cas do nejakeho zbornika poviedkou. Opakovanie sa slov (vid kapitola 1., kde je slovo bestie pouzite castejsie ako Pane a Jezis v modlidbach ortodoxneho katolika), celkovo suvetia su pisane dost skripajuco.
  Len tak nahodne, napriklad strana 175, 2 vety iduce po sebe:
  Divoke bestie se vrhaly …..
  Bestie byly divoke, …..
  Celkovo ta kniha nie je zle napisana, to by som si sam sral do huby, len je napisana kostrbato. Na citanie do autobusu/vlaku/lietadla, kde cloveka rusia ine vonkajsie vplyvy je to celkom ok, vecer k vinu to nie je to prave, to si uz clovek vsima aj (rusive) detaily.
  Nie aby to vyznelo ako kritika, pre ludi co len zacinaju s fantasy, pripadne maju nieco malo nacitane a chcu nejaku brutalnu akciu, je to ok, ale mne to tam vadilo.

 46. ogre5241: S tou kostrbatostí musím souhlasit, to zase jo.

  nina87: Zatím o ničem nevím, ale to neznamená, že žádné nevzniká 🙂

 47. Za kostrbatost se všem omlouvám, vím o ní. Psal jsem to zhruba před osmi, devíti lety. Po částech (proto je to takové). Vzal jsem to tak jak to bylo a prostě jsem to zkusil. Vyšlo to. Pro příště vím, že ty staré věci potřebují větší úpravu.
  Díky každému, kdo tomu věnoval čas a přečetl to. Děkuji Xan, je to podpora 🙂
  Koho to zajímá, na pokračování se pracuje. V nabídce jsou ale i jiné věci. Samozřejmě vše záleží na nakladatelství, nemůžu nic slibovat.

 48. To R.T.
  Jen pište dál, Khaar je přece hodně zajímavý nápad. Psát v českých luzích a hájích není vždycky med, ale vám se to přece povedlo, tak doufám, že se od vás ještě něčeho dočkáme. Ne že bych byla kruťas, ale vnitřní rozpor hlavního hrdiny se mi líbil, bylo to zase na českou fantasy něco jiného.

Zanechat odpověď

Khaar vzdorující

„JE POSLEDNÍ NADĚJÍ ŘÍŠE, ŽE NENASTANE DOBA TEMNOTY…“ … ale dost možná přinese věk zabíjení, násilí a krve… Khaar se vypracoval z nalezence ve velitele elitní královské jednotky. Je obdivovaným velitelem,……

„JE POSLEDNÍ NADĚJÍ ŘÍŠE, ŽE NENASTANE DOBA TEMNOTY…“

… ale dost možná přinese věk zabíjení, násilí a krve…

Khaar se vypracoval z nalezence ve velitele elitní královské jednotky. Je obdivovaným velitelem, jeho muži by za něj položili život, a on sám obdivně vzhlíží ke králově dceři. Ovšem za tváří hrdiny se skrývá ještě jedna – děsivá a brutální. Protože Khaar v sobě drží Bestii, kterou musí uklidňovat krví nevinných.

Brzy však přijde čas, kdy se Bestie přestane skrývat a zatne pařáty do lidského masa bez obav z odhalení. Království je totiž v ohrožení. Spiklenci uzavřeli smlouvu s temnými silami a mezi vítězstvím zla a nadějí lidského rodu stojí jen Khaar a jeho muži. Ti jsou vydáni všanc krutým severským barbarům i odpadlým jednotkám, po jejichž boku ještě nedávno bojovali.

Jenže zrádci udělali chybu. Považovali Khaara za člověka. Ve výhni krvavých bojů se velitel Jestřábů zbaví veškeré lidskosti, veškerého slitování. Jeho nepřátelé nevypustili pouze síly temných bohů, ale také něco, před čím se budou brzy sami třást hrůzou. Khaar se totiž nikdy nevzdává a má jediný cíl – zničit ty, kteří jej připravili o všechno…

Svět bez naděje

Vítejte v říši, která doslova zrudne krví. Střet mocných sil proti sobě postaví nejen nekromanty a černokněžníky, ale i démony a nemrtvé. Hlavní hrdina totiž nerozlišuje dobré a zlé, ale pouze ty, kdo jsou proti němu, a ty, kdo jsou s ním. Jeho snahou není vrátit lidem světlo, ale jen se pomstít – a snad, jakkoliv tomu sám nevěří, najít zbytky svého lidství…

Anotace:

Khaar je velitelem té nejelitnější jednotky království – obávaných Jestřábů. Jeho odvaha a síla jsou legendární, láska k mladé princezně dojemná a věrnost zemi neochvějná. Proto musí zemřít. Protože spiklenci chtějí celou zemi ponořit do stínu a přivést její obyvatele na oltář temných bohů. Ovšem zbavit se Khaara není tak jednoduché. Tam, kde ostatní umírají a ztrácejí naději, Khaar se teprve probouzí. Protože i on v sobě má prastaré zlo; Bestii, která si žádá krvavé oběti nevinných a před kterou se budou muset sklonit barbarští Seveřané i civilizovaní zrádci. Jim všem – a také řadě bestií a démonů – se Khaar hrdě postaví. Jenže dost možná bude právě jeho vítězství znamenat větší temnotu než smrt… S Khaarem přichází do české fantasy nový svěží vítr – nebo také krvavá bouře, protože Khaar nezná kompromisy a nezná ani slitování. Jeho nepřátelé možná slouží zlu, ale ani oni nejsou připravení na ničivou sílu, kterou vypustili do světa.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď