Pevnost 03/2022: Ve stínu netopýřího muže

V březnovém čísle Pevnosti na vás čeká netopejří ochránce zákona a pořádku, Batman. Do kin ovšem neletí jen tenhle komiksový hrdina, ale i další filmové kousky, o kterých si můžete přečíst. Redaktoři vám krom filmových tipů samozřejmě přináší i kupu zajímavých knižních, komiksových a herních recenzích, mezi nimiž si každý najdete to své.

V hlavní roli Batman

Titulní strana nové Pevnosti jasně říká, na koho bude tento měsíc soustředěna pozornost. Není to nikdo jiný než ochránce v Gothamu, Batman! Společně s Karlem Ryškou si projedete celou historii tohoto fenoménu od komiksů, přes seriály až k filmovým adaptacím, mezi nimiž samozřejmě nechybí ani ony neslavné kousky s Valem Kilmerem a Georgem Clooneym. A vzhledem k tomu, že se do kin chystá nový Batman s tváří Roberta Pattisona, tak nechybí ani nástin toho, co na diváky čeká.

Dalším filmovým komiksovým kouskem, který si můžete v březnové Pevnosti dopřát, je marvelácký krvesaj Mobius, jemuž svou pozornost věnuje Vendula Kreplová.

Mezi recenzemi se můžete těšit také na nový Vřískot, který zhodnotil Jakub Merc, Kateřina Vimmerová vyrazila na Uncharted, Kateřina Stupková shlédla postapo sci-fi s názvem Matka versus Android, Vendula Kreplová se koukla na animovaný kousek Velký červený pes Clifford, a nakonec je tady ještě Jiří Pavlovský se svou recenzí Moonfall od Rolanda Emmericha.

Březnová knižní nabídka

Přeborník na českou akční fantastiku Martin Bečvář si připravil recenzi závěrečného dílu trilogie od Miroslava Žambocha s názvem Válečník. Martin vám dále představí i čerstvou krev v tomhle žánru Petra Brožovského a jeho debutový kousek Tanec papírových draků.

Martin Bečvář se podíval i na román s hororovou tématikou Architekt temna od Marka Hautaly.

Pevnostní přeborník na hororovou tématiku Jakub Merc se věnuje románu Lilith George MacDonalda, který je inspirovaný prvními fantastickými romány z první poloviny 19. století. Hororový příběh si můžete dopřát i v podobě povídky Kvalitní publikum od Martina Paytoka.

Pokud chcete zkusit nějakou tu fantastiku z exotičtějších koutů světa, pak určitě jukněte na článek Michaely Merglové o Makové válce R. F. Kuangové. Jestli byste rádi něco, u čeho si můžete tak trochu zafilozofovat, tak by vás mohl zaujmout román Půlnoční knihovna Matta Haiga, který vám představí Kateřina Stupková. Tahle redaktorka se vrhla i na retelingovou young-adultovku Rudý vlk (Rachel Vincentová), v němž si dáte tak trochu jiný příběh o Červené karkulce. Monika Dvořáková zase přináší román Jeffe Kennedyeové s názvem Vězenkyně koruny. Adéla Košařová vás vezme na podvodní dobrodružství Ricka Riordana, který se ve svém románu Dcera hlubin inspiroval díly Julese Vernea. A Jiří Popiolek přináší novou knihu Jeffa VanderMeera s názvem Prapodivné dědictví s podtitulem Kuňkadlení. Fantasy příběh na vás čeká i v povídkové části Pevnosti. Tentokrát svou troškou do mlýna přispěla Markéta Matěje se svým Pohřebním raušem.

Jan Nohovec přináší politický sci-fi thriller s tématikou klimatické změny Deváté chapadlo chobotnice od Dirka Rossmana. Fanoušci vesmírné science fiction se mohou těšit na další přírůstek do Star Trekovského univerza s názvem Star Trek Discovery – Válka o Enterprise (John Jackson Miller), který si vzala na starosti pevnostní odbornice na tento fenomén, Alexandra Petáková.

A společně s Borisem Hokrem můžete i v tomto čísle pokračovat v poznávání světa Warhammeru. Těšit se tedy můžete na druhou část o sérii Zabíječ Nathana Longa.

Komiksové a herní potěšení

Warhammerovské téma se dostalo i do komiksové sekce, konkrétně se jedná o kousek s názvem Warhammer 40.000: Marneus Calgar, o kterém se opět rozepsal Boris Hokr. V březnu si můžete dopřát i nějakou tu mangu. Michal Tesáček vám představí Jujutsu Kaisen Prokleté války 1: Rjómen Sukuna. Michal vám představí i tak trochu jiného komiksového hrdinu s taťkovským panďerem z Francie, jehož superhrdinské jméno zní Pan Neporazitelný – Okresní hrdina. A s Jakubem Zahradníkem se můžete vydat na Cestu kostí, v níž hlavní hrdinové prochází přes Sibiř.

V herní sekci si můžete dopřát nějakou pořádnou zombie apokalypsu v podobě druhého dílu Dying Light, který představuje Kateřina Vimmerová. Do deskoherní rubriky tentokrát přispěl i Martin Bečvář, který se podíval na kousek ze světa Warcraftu s názvem Wrath of the Lich King. A dále je tady i starý známý Filip Gotfrid s Kemetem s podtitulem Krev a písek, kde si střihnete roli boha.

A co by to bylo za Pevnost, kdyby v ní chyběla nějaká ta kapitolka z historie. Františka Vrbenská se tentokrát podívala na zoubek ukrajinskému vojevůdci Ivanu Štěpanoviči Mazepovi.

A jakou přílohu najdete v Pevnosti plus? Tentokrát na vás čeká komiks Krysí královny.

Takže pokud hledáte něco, čím si ukrátit volný čas, pak vsaďte na březnou Pevnost, ve které si určitě najdete to svoje.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď