Druhý úsvit Fantasy Planet

Otočme knoflíkem stroje času a vraťme se do dávnověku. O osm let zpátky. Do doby, kdy základna českých fanoušků fantastiky byla o pár procent menší než dnes, kdy správný fan měl o mnoho méně příležitostí, kde a jak dát svůj zájem najevo. Tehdy existovala v celém známém i neznámém vesmíru planeta, na které se pravidelně setkávali všichni ti, co se rádi toulali kouzelnými lesy či z palub vesmírných lodí řídili své mezihvězdné cesty. Fantasy Planet.

A že bylo na té planetě co dělat, co obdivovat. Žádný den nebyla stejná, vždycky dokázala něčím překvapit. Cílevědomě rozšiřovala svůj prostor, prozkoumávala dosud neznámá území, pilně a obětavě se starala o náhodné turisty i stálé návštěvníky. Vysílala sondy na ostatní planety se zprávou, že se s ní musí počítat. A ony ji vzaly na vědomí, zanesly ji do svých map a informovaly o její existenci svůj lid. Brzy se stala oblíbeným a známým útočištěm všech, které omrzela každodenní šedivá realita a kteří si s knížkou pod paží, stříbrným plátnem před očima či hráčským plánem pod sebou zvykli navštěvovat jiné světy.

Na královském trůnu seděl s kapitánskou páskou na rameni Ondřej Jireš a vládl tak, jak se na každého správného panovníka sluší a patří. Ostatně, nebyl na to sám. S řízením Fantasy Planet mu svědomitě pomáhalo nespočítatelné množství šikovných lidí. Protože však nic netrvá věčně a vše má svůj začátek i konec, přišel čas, kdy kapitánské „céčko“ stáhnul z paže a rozhodl se uvolnit místo svému nástupci. Se svým týmem udělal obrovský kus práce, zavedl v české fantastice projekt dosud nevídaných rozměrů a šíře působnosti. Za to mu patří velký dík – díky, Ondro.

Nyní kapitánskou pásku přebírám já. S hrdostí, odvahou a pevným cílem vrátit Fantasy Planet její místo kvalitního průvodce po fantastických světech. Opět z ní vytvořit prostor, který vám bude přinášet spoustu zajímavých informací, kde se vám bude dobře diskutovat a kde se budete cítit dobře. Místo, kam se budete rádi vracet. K tomuto cíli, k této metě, jež bude vždy ležet dostatečně daleko před námi, abychom nikdy neměli důvod se začít cítit jako mistři světa a pořád měli motivaci se zlepšovat, vede cesta plná výmolů a zákrutů, cesta jasným světlem i nejtemnější nocí, kolem podezřelých rohů, za kterými číhají nablýskané čepele. Tak nám, milí čtenáři, držte palce, abychom klopýtali co nejméně a abychom vždy našli sílu se opět postavit na nohy.

Jaká tedy bude Fantasy Planet v nejbližších týdnech? V redakci se začnou dít velké věci a na vás, čtenáře, tu čekají nové články, jež začnou vycházet v předem určených intervalech, které se, jak doufáme a pevně v to věříme, budou neustále zkracovat. Pochopitelně se budeme rozjíždět zvolna a pomalu, prosím tedy o pochopení. Budeme se snažit o mapování všech zákoutí fantastiky, takže se tu kromě literárních recenzí a článků setkáte i s texty o hrách či filmech. Pochopitelně časem uděláme prostor i pro anime, nezapomeneme ani na reportáže z conů a akcí, na které všichni tak rádi jezdíme. Pravidelně vám budeme nabízet rozhovory s (nejen) českými a slovenskými osobnostmi. Pokusíme se reinkarnovat rubriku s povídkami, což však především závisí na šikovných písálcích z řad vás, čtenářů, jestli se budou chtít o svá dílka podělit. A až zase začne běžet vše tak, jak má, spojíme síly s informačním portálem a internetovým knihkupectvím Fantasya (www.fantasya.cz) a vytvoříme dva samostatné, ale dokonale provázané weby, které vám toho společně budou moci nabídnout daleko víc, než každý zvlášť.

Takové plány krásně vypadají a krásně se píší, ale mně i vám je jasné, že všechno nepůjde bez problémů. Všechno, co bychom vám chtěli nabídnout, všechna přání, která bychom vám (a také sami sobě) rádi splnili, závisí především na těch, co pro Fantasy Planet budou psát své články. A jelikož redaktorů není nikdy (a především teď) dost, ráda bych vás pozvala ke spolupráci. Chopte se svých propisek a klávesnic a pojďte společně se mnou tvořit druhou etapu Fantasy Planet – fantastické planety, která bude svým návštěvníkům přinášet co nejfantastičtější zážitky.

Vaše šéfredaktorka Pavla Lžičařová (pavla.lzicarova@fantasyplanet.cz)

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

 1. Show must go on!!! Jen do toho, Pájo 🙂

 2. No nezbývá než Lžíci držet palce a těšit se na reinkarnaci FP 🙂

 3. no, rád bych vám trochu přispěl na vedení administrace, milá pavlo, vím jak je to složité a drahé, ale rozhodně ne přes paypal. číslo účtu bych přivítal raději.

 4. Re: rád by přispěl
  Obávám se, že zúčtovat korektně takové převody není legrace; nebylo by nejsnazší, abyste si na Fantasyi (případně Fantomprint.cz) něco koupil?Osobně bych uvítal, aby to varování o Javascriptu bylo když aspoň přiblíženo ke komentářovému formuláři – vždyckyna to zapomenu a pak musím psát podruhé.

 5. hmmm, neviem preco ale co sa tyka tych hier, filmov a anime…mam z toho taky divny pocit. Predsa len, h/f/a stranok je vela, omnoho menej ich je o knihach, komiksoch a teorii.

 6. Hodně štěstí do nového začátku. Naděje umíra poslední

 7. Děkuji za podporu.Saš: Myslím, že je fuk, jestli na vás koukám zprava nebo zleva. :-)racek: V těchto věcech případně kontaktujte vydavatele (fantom@fantomprint.cz). Teď bude nejvíce vítaná pomoc v podobě spolupráce na článků. cyberstorm: Z FP se pochopitelně nestane specializovaný server na filmy či hry, ale dávat čas od času prostor i těmto tématům není na škodu, co myslíte? 🙂

 8. Re: Pavla L.
  On to Saš nejspíš myslel kvůli celkové kompozici stránky (asi kolega grafik:-)), působí přirozeněji, když obličej kouká směrem k textu a ne ven:-). To je fuk, každopádně hodně štěstí s resuscitací Fantasy Planet. Býval to skvělý web a doufám, že zase bude. Držím palce.

 9. Přání z Pevnosti
  Hodně štěstí, kolegyně, a hlavně pevný nervy. Budeš je potřebovat… 😉

 10. Přeju Pavle a dalším hodně zdaru. Ať je to baví, ať si najdou svou cestu, ať se daří. Váš čtenář Ondra Jireš 🙂

 11. FP skončil, ať žije FP!
  Nějak si neumím představit, co by bylo, kdybychom se vážně měli obejít – fantazáci i fandomáci – bez fantasyplanet.cz. Takže přeji Pavle a všem, kteří se budou na FP dále podílet, aby se jim dařilo a návštěvnost vzrůstala, tak jak si to tento web s tradicí zasluhuje.Aneb: “vaše spokojenost, naše radost” 🙂

 12. Hodně štěstí!!!a co nejmíň šťouralů povalečů :)))))( to s tou fotkou mě taky praštilo do očí – jsem výtvarnice – ale jen otočit? – v grafice je to jedno, ale víte sami, že je rozdíl jestli se na sebe díváte v zrcadle nebo na fotografii. Ale to už je šťourání v kosmetických detailech ( třeba u jistého Mortensena člověk okmažitě vidí, kde má jizvu a ví, že se grafik utnul)

 13. Pavlo, mě zmálo tohle :Pokud chcete, můžete nám přispět na provoz serveru, a to libovolnou částkou. Stačí kliknout na tlačítko pod tímto textem. Děkujeme!No, zmátlo…To víte, na jinou pomoc rozhodně dnes nemám bohužel čas a ani se necítím. To víte, musím se živit dost náročnou prací.

 14. racek: Co se týče vzhledu webu a ostatních formálních věcech, jako jsou například tahle okénka s prosbou o příspěvek (…) napravo, tak to půjde prozatím stranou. Teď je důležitější obsah. Ale samozřejmě, že se tím postupně začneme zabývat, všechno zaktualizujeme, upravíme a uděláme pěknější a příjemnější. 🙂

 15. sakra
  sakra, vyhoďte toho magora (Juliettu). už pěkně straší na Sardenu.

 16. Re: sakra
  Vy jste opravdu nemocný! Doporučuji pití bylinných čajů na uklidněnou a přiměřené množství pramenité vody. Ta s bublinkami škodí!

 17. Držím palce, veľa úspechov, trpezlivosti, pevných nervov a spokojných čitateľov.Jana677 – pravdepodobne sa nezmýlim, ak si tipnem, že to nie je “ten” Saš, ale “tá” Saš. 🙂

 18. peace, bratři a sestry, peace… :))
  Já myslím, Juli, že si nová kapitánka zaslouží nějakou dobu hájení. Vždyť sotva převzala kormidlo; a rozpohybovat znovu takový kolos jako je FP dá asi docela práci…

 19. Re: peace, bratři a sestry, peace… :))
  To bude problém neb Julča je absolutně mimo realitu :-(Držím nové FP palce….

 20. Pro M. Bronce: Já nemyslela mamlasem Pavlu L., ale toho Stručovského. Už podle vzhledu je to úlysný, podlézavý člověk, skeťák a převrácenec!

 21. Ordog
  Tahle poslední poznámka mě utvrdila v tom, že autorem ordoga a julietty je ve skutečnosti “ten Stručovský”.

 22. Ještě
  Jo, ještě: přeju “nové” Fantasyplanet hodně úspěchů.

 23. ehm takze uz sa vie kto je ordog – celkom by ma to zaujimalo – minule to mal byt nejaky redaktor ci co???mm

 24. Pro Martina S.
  Ahoj Martine, kde se tu bereš? Šel jsi náhodou kolem? Já jen vycházím z čerstvého rozhovoru s Tebou, kde říkáš “Teď jsem půl roku pracoval na přísně tajném projektu…” (srovnejte hlášku: “projekt ordog byl ukončen”).

 25. a na to jsi přišel jak? kamaráde, já fantastikou, stejně jako vy, žiju, takže nevím, proč bych psal na Sarden a Fantasy planet ty stupidní kydy. A hlavně KDY…

 26. takže si vyprošuju, aby si kdokoliv myslel, že jsem Ordog a nebo Jullieta!!!

 27. Každý
  si může myslet co chce. Já si myslím, že jsi mamlas.

 28. Přání z JFK Fans
  Tak podívejme se co se nakonec vyklubalo z naší korektorky :-)).Sice opožděně, ale přeji za náš kolektiv hodně štěstí…držíme palce! Věříme v tebe. 😉

 29. Děkuju, Marcu, já zase držím palce s JFK fans a neboj se, na korektury si u vás vždycky čas najdu. 🙂

 30. Pro Martina S.
  Ahoj Martine, jasně, že nejsi ordog, tak už se nezlob. Znova jsem pročetl všechny ty diskuze z jara a přemýšlel jsem, proč jste si ordoga na Sardenu tak pěstovali – přímo jste si ho hýčkali. Napadlo mě pár dalších konspiračních teorií, ale už s tím radši skončím, už toho bylo dost.

 31. Pro Nema: Ty jsi opravdu těžký případ. Kdyby ses raději obrátil k Pravdě!

 32. Přejeme mnoho štěstí v řízení tak obludných záležitostí, jako jsou fanoušci fantastiky :-)Jan Hykel, knihovník Knihovny města Ostravy, oddělení pro děti a mládež a centrum komiksu.

Zanechat odpověď