Komiksové kukátko – srpen 2011

Skončil červenec, který je pro školáky posledním měsícem prázdnin, a tak jsem se rozhodl, že si i my dáme pokoj od Marvelu a DC, kterým se budeme věnovat spíš příště, protože v září se budou dít věci. Podívejme se na ty nejzajímavější novinky, která nám přinesla ostatní americká vydavatelství.

Severed - kukátko srpen 2011

Severed – Image

Severed je projekt autorů Scotta Snydera a Scotta Tufta, který by se dal volně přeložit jak Oddělený/é, případně po prvních stránkách jako Amputovaný. Píše se rok 1956, v televizi si to sviští mladý Elvis a starý jednoruký muž přebere od svého vnuka/syna (kdo ví a je to jedno) dopis od „starého přítele“, který rychle zbledne a čtenáře vrací o 40 let dříve, kdy v Evropě zuřila válka a našemu hlavnímu hrdinovi, který právě utíká z domova, bylo pouhých dvanáct let. A tímto aktem začíná jeho pravý příběh o tom, jak přišel o ruku. Podle konce prvního sešitu můžeme hádat, že půjde o thriller s hororovou atmosférou a kupou ostrých zubů.

Kult – Dark Horse Comics

Kult je již legendární PnP (Pencil and Paper) RPG z roku 1991. Pro tuzemské publikum je známější například Dungeon and Dragons nebo Dračí doupě, které jsou mnohem univerzálnější. Kult přivádí hráče do předem připraveného vesmíru, kde všední realita je pouze iluze, která má udržovat lidstvo před dosažením božskosti, kterou kdysi mělo. Jeremy Barlow nám prostřednictvím Dark Horse Comics přináší čtyřdílnou minisérii právě z tohoto světa. Podle prvního čísla jde o fantasy hororovou jízdu z dnešní doby, která nešetří krví, a poslední věta sešitu: Právě jsme probudili Boha, vyloženě nabádá ke čtení dalších dílů.

Cthulhu Tales Omnibus: Delirium – Boom! Comics

Dnes už mezi fanoušky fantastiky a hororu najdeme jen těžko někoho, kdo by neznal dílo H. P. Lovercrafta a mýtus Cthulhu, který se v posledních letech těší větší a větší oblibě. U nás se knižně vydává další reedice jeho díla a v Americe se zase píší nová, původními knihami inspirovaná, a to i v komiksové formě. Tři povídkové komiksové knihy se pyšnily podtitulem Delirium a okamžitě se beznadějně vyprodaly, a proto Boom! Comics přichází se souborným vydáním v omnibusu. Velice pestrá směs příběhů nadchne nejen fanouška Lovercraftova díla.

The Heap – Moonstone

Nepříliš známé vydavatelství, nepříliš známý autorský tým Charles Knauf a Sami Kivelä, ale navzdory tomu celkem zajímavý a příjemný komiksový počin. Na začátku se ocitáme kdesi v Polsku za první světové války, kde v lesích žijí dva zvláštní tvorové, o kterých se mnoho nedozvídáme, snad jen to, že se zajímají o zbytky pilota ztroskotaného letadla. Děj se rychle přesouvá do roku 1940, kdy banda nácků honí židovské dítě, které očividně utíká z tábora v té době v Německu nechvalně proslulého a rozhodně ne skautského. Nácky sejme jakási obří bytost, o které nám brzy Hugin (ano, jeden z Odinových havranů) prozradí, že jde o Landvearta, ducha země, ale tenhle je něčím výjimečný – emocemi a pamětí. Nu a ke konci sešitu nás čeká solidní bitka, kde lítají hlavy, střeva a objeví se tank. Rozhodně nadějný začátek :-).

Tak to by bylo za červenec vše. Pokud jste fandové „Imigáckého“ stylu kresby, tak se ještě koukněte na Infinite od Kirkmana. Celkem nezajímavá věc s prasáckou kresbou Lefielda, ale aspoň se zasmějete. Za měsíc tedy čekejte další kukátko, kde se zmíníme o koncích a začátcích především v Marvelu a DC.

Vojtěch Rabyniuk (redaktor)

vojta.rabyniuk@fan­tasyplanet.cz

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď