10. série Doctora Who – konec jedné velké éry

Doctor Who je britský kultovní seriál, který má zápis v Guinessově knize rekordů jako nejdéle běžící sci-fi seriál na světě. Na televizních obrazovkách se objevil poprvé 23. listopadu roku 1963 a běžel nepřetržitě až do roku 1989, poté následovala několikaletá přestávka. Doctor Who se pak vrátil až roku 2005. Letos končí již desátá série obnoveného seriálu a s jejím koncem seriál opouští showrunner Steven Moffat (známý také díky oblíbenému seriálu Sherlock) a s ním odchází i stávající představitel Doktora – Peter Capaldi. Šestnáctého července bylo oznámeno, kdo se ikonické role zhostí místo něj jako Doktorova třináctá reinkarnace. A již nyní lze říci že jedna éra Doctora Who skončila. Jaká byla desátá série co se týče kvality, kdo je nový Doctor Who a proč se BBC rozhodla tak, jak se rozhodla? Pozor! Článek obsahuje spoilery!

Válka o planetu opic

Válka o planetu opic byla jedním z nejočekávanějších filmů tohoto roku. Andy Serkis sliboval emočně vypjaté dobrodružství, které půjde na dřeň a dožene opičí hrdiny až na pokraj sil. Ohlasy ze zahraničí nelhaly. Jedná se (prozatím) o nejtemnější opičácké dobrodružství v kabátku psychologického thrilleru ve válečných kulisách (válečnou vřavu ovšem nečekejte).

Novinky ze světa Star Wars: Han Solo bez režiséra a detaily epizody VIII

V poslední době se toho událo ve světě hvězdných válek opravdu mnoho. Snad nejpřekvapivější zprávou je, že Lucasfilm s okamžitou platností odvolal oba režiséry připravovaného filmu o Hanu Solovi, kterého bychom se měli dočkat 25. května roku 2018. Toto datum je ovšem nyní touto nenadálou změnou ohroženo.

Zankjó no Terror: Zmáčknout spoušť pro vyšší dobro?

Do bombových útoků teroristů, známých pod přezdívkou Sphinx, se náhodou připlete dívka a stane se jejich komplicem. Jejich cíl je však jí i policejním vyšetřovatelům nejasný. Nikdo netuší, co jejich motivem. Nikdo neví, proč kladou policistům hádanky a jak to, že po jejich útocích nezůstávají žádní mrtví.

1 2 3 34