PRVŇÁCI 21: Pekelný plášť je fantastická pohádka, pohádková fantasy a především vydařený debut spisovatelky Simony Michálkové

Pokud vaše děti odrostly pohádkám teprve nedávno a do fantasy pro dospělé ještě nedorostly, máme pro vás zajímavý literární „mezikrok“. Pekelný plášť, literární debut Simony Michálkové, má totiž v sobě pro každého něco a na své si díky zpracování přijdou i dospělí. Svým způsobem se tedy jedná o unikátní knihu.

PRVŇÁCI 20: ROZHOVOR S PETREM JAROŇKEM

Náš projekt Prvňáci mapující tvorbu začínajících českých autorů poslední dobou trochu skomíral, protože svá díla vydávaly zejména „zavedené firmy“. Jsme však rádi, že si Fantasy Planet našel i Petr Jaroněk, autor prozatím dvou knih, a navíc se sympatickou tematikou slovanské mytologie. A samozřejmě kromě recenze na Běsi z temného hvozdu musíme tohoto skromného autora také trochu vyzpovídat.

PRVŇÁCI 19: Jan Marvel Horn – Valard & vejce na draka

Rytíři a draci spolu většinou příliš nevycházejí. Často jim jde o stejnou princeznu a pak následuje sekání hlav a podobné kruťárny. Jenže co když „princeznu“ ukradne někdo jiný a odvěcí nepřátelé najednou musí táhnout za jeden provaz? Únos dračího děťátka je tragédie evokující depresivní konce, a u téhle knihy vám spíš potečou slzy. Smíchu!

PRVŇÁCI 18: Rozhovor s Michaelou Merglovou

V rámci našeho redakčního projektu Prvňáci zaměřeného na začínající autory a autorky jsme se rozhodli trochu vyzpovídat Michaelu Merglovou, dámu z řad mladých, českých a především nadějných psavců. Dozvíte se spoustu zásadních věcí o jejích láskách, snech (i když pouze těch publikovatelných) i její tvorbě. A nechybí ani recept na literární úspěch!

PRVŇÁCI 18: Michaela Merglová – Píseň oceli

Co je lepší: mít zlato v hrdle nebo v měšci? A která cesta vede do dívčího klína rychleji: sladké řeči a lichocení nebo hrdinské skutky? Na tyto a mnohé další otázky, na které jste se raději báli zeptat, abyste si nezkazili iluze o chrabrých hrdinech, odpoví ve své prvotině s názvem Píseň oceli Michaela Merglová.

PRVŇÁCI 17: Rozhovor s Jonášem Jenšovským

Jonáš Jenšovský je síce nováčik, no už pekne ostrieľaný. Ak ste fanúšikmi literárnych súťaží, tak ste sa s jeho prácami určite stretli. Patrí totiž medzi tých, ktorí sa často umiestňovali na popredných miestach. Je to vzletná duša plná príbehov, ktoré nám rozpráva prostredníctvom svojich poviedok. Pražák, narodený v roku 1985, ktorý nerád cestuje. Keďže je vyštudovaný kníhkupec k literatúre ho to podvedome ťahalo oddávna…

1 2 3 4