big-invaze-hho-492317_full-188x300

Inferium II: invaze do pekla je skvělá i podruhé

Začalo to povídkou O lidském dobytku, která přerostla v plnohodnotný román plný originálních nápadů – Inferium. Válka mezi pekelníky a Waffen-SS už sice skončila, ale staré proroctví praví, že zanedlouho se blána do Inferia protrhne podruhé a objeví se draci. A právě tenhle příběh vám nabídne Roman Bureš ve druhém dílu Inferia s podtitulem Invaze.

59446139

Oko čarodějnice: Překvapivě čtivá hororově mysteriózní jednohubka z domácích luk a strání

Nakladatelství Golden Dog se specializuje především na horory, thrillery a detektivky domácích, ale poměrně nově také zahraničních autorů. Na tomto nakladatelství je sympatické nejen to, že se snaží podporovat české hororové autory, ale také to, že Martin Štefko, jenž je hlavou, duší i srdcem nakladatelství, dává ve svém edičním plánu prostor i kratším prózám těchto psavců. Právě pro ně má vyhrazenu edici Zrnka temnoty. V ní zatím nalezneme čtyři útlé svazečky, z nichž první je novela Nelly Černohorské Oko čarodějnice.

les-9788089968633

Les – Nezvládnutý pokus o retro horor s kýčovitou nálepkou slasher

V první polovině devadesátých let se rozhodně děly věci! Rozpad republiky, touha po připojení se k Západu, což nakonec skončilo rozčarováním z probuzení se v otrocké výrobní kolonii pod názvem Česká republika. V rámci přijetí do EU se náš stát navíc zavázal být vděčným trhem pro zboží druhé a třetí jakosti. To je však ještě nejasná hudba budoucnosti a zatím lidé hltají vše západní a americké, obzvláště horory, které již nejsou nedostatkovou komoditou. A do tohoto emočně bouřlivého období plného nadějí a opravdu jen snů o bohatství vstupuje Jan Hlubek se svým příběhem. Naivně a absolutně nepřipraven.

big-virus-omega-36d-488622_full-198x300

Virus Omega: Pandemická jednohubka Marka E. Pochy z nakladatelství Carcosa

Co svět světem stojí sužují lidstvo přírodní katastrofy, války a pandemie. A to i v našem osvíceném jedenadvacátém století. Každý na takovou globální či lokální krizi reaguje jinak: někdo zvolí sebevraždu, jiný se začne utápět v alkoholu či drogách. A pak jsou tu tací, kteří se snaží z takové neblahé situace vypsat. Proč? Protože i spisovatelé ve válce trpí a pandemie se jich dotýká jako každého jiného člověka. Není to tak dávno kdy celý svět zasáhla pandemie Covidu. Jak to celé probíhalo máme všichni v živé paměti. Přesto, anebo právě proto, se s ní někteří autoři pokusili vypořádat po svém, tedy psaním.

1 29 30 31 32 33 308